İtalya'da Yaşam

İtalya’da Sim Kart

İtalya'da Sim Kart Hakkında Genel Bilgiler

İtalya’da okumaya karar verirseniz İtalya’da sim kart almanız gerekir. Ailenizle, arkadaşlarınızla iletişim kurmak ve gerektiğinde internete girebilmek için yeni bir numaraya ihtiyacınız olacaktır.

Hepimiz telefonlarımıza her zamankinden daha fazla güveniyoruz. Bilmediğiniz, yeni taşındığınız bir yerde yaşarken harita ve konum özelliklerini kullanmanız birçok kez gerekebilir. Bunun dışında dil zorlukları ile karşılaşmanız durumunda çeviri yapmanız da gerekebilir. Bunları gerçekleştirebilmek için de yeni bir numara ve hatta ihtiyacınız vardır. Neyse ki İtalya’da bunu kolayca halledebilirsiniz.

İtalya’da sim kart almak için birçok harika seçenek bulunur

İtalya’nın başlıca telefon şirketleri olan Vodafone, Windtre, Tim kullandıkça ödeme yapmanıza olanak tanıyan kontörlü SIM kartlar (ricaricabile) sunar. Yerel mağazaya giderek (bu mağazaların tümü genellikle kampüslere yakın bir mesafededir) ve kimlik tespiti için pasaportunuzu yanınızda getirerek bu tarifelerden birini satın alabilirsiniz. Her şirket, bir kredi kartıyla veya penceresinde telefon şirketinizin logosunun bulunduğu yerel bir tabaccheria’ya (tütün dükkanı) giderek yeniden kontör yükleyebileceğiniz çeşitli aylık planlar sunar. Mevcut planlardan bazıları şunları içerir:

Vodafone: “Vodafone Shake”, ayda 11.99€ karşılığında 50 GB veri, sınırsız dakika ve sınırsız SMS içerir, seçtiğiniz uygulamalarda 3 ay boyunca sınırsız internet sağlar. Avrupa ülkelerine seyahat ettiğinizde ek ücret ödemeden planınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Wind: “Windtre Young 5G”, 30 yaşın altındaki kullanıcılara ayda 11.99€ karşılığında mesajlaşma, müzik ve sosyal medya uygulamalarında sınırsız internet, buna ek olarak 80 GB internet, sınırsız dakika ve sınırsız SMS sağlar. Avrupa ülkelerine seyahat ettiğinizde ek ücret ödemeden planınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tim: “Tim Young”, 25 yaşın altındaki herkese ayda 11.99 € karşılığında 50 GB, sosyal uygulamalarda, chat, müzik ve online eğitim uygulamalarında sınırsız internet, sınırsız dakika ve SMS sunar. Kredi kartıyla otomatik ödeme talimatı verirseniz paketinize ek 25 GB hediye edilir. Avrupa ülkelerine seyahat ettiğinizde ek ücret ödemeden planınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir defalık ekstra sim kart ücreti ödeyerek bu tarifelerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye’ye geri döndüğünüzde de İtalyan SIM kartınızı çıkarıp kolaylıkla asıl numaranıza geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?