İtalya'da Yaşam

İtalya’da Sim Kart

İtalya'da Sim Kart Hakkında Genel Bilgiler

İtalya’da okumaya karar verirseniz İtalya’da sim kart almanız gerekir. Ailenizle, arkadaşlarınızla iletişim kurmak ve gerektiğinde internete girebilmek için yeni bir numaraya ihtiyacınız olacaktır.

Hepimiz telefonlarımıza her zamankinden daha fazla güveniyoruz. Bilmediğiniz, yeni taşındığınız bir yerde yaşarken harita ve konum özelliklerini kullanmanız birçok kez gerekebilir. Bunun dışında dil zorlukları ile karşılaşmanız durumunda çeviri yapmanız da gerekebilir. Bunları gerçekleştirebilmek için de yeni bir numara ve hatta ihtiyacınız vardır. Neyse ki İtalya’da bunu kolayca halledebilirsiniz.

İtalya’da sim kart almak için birçok harika seçenek bulunur

İtalya’nın başlıca telefon şirketleri olan Vodafone, Wind, Tim ve Tre’nin tümü, kullandıkça ödeme yapmanıza olanak tanıyan kontörlü SIM kartlar (ricaricabile) sunar. Yerel mağazaya giderek (bu mağazaların tümü genellikle kampüslere yakın bir mesafededir) ve kimlik tespiti için pasaportunuzu yanınızda getirerek bu tarifelerden birini satın alabilirsiniz. Her şirket, bir kredi kartıyla veya penceresinde telefon şirketinizin logosunun bulunduğu yerel bir tabaccaio’ya (tütün dükkanı) giderek yeniden kontör yükleyebileceğiniz çeşitli aylık planlar sunar. Mevcut planlardan bazıları şunları içerir:

Vodafone: “Vodafone Shake”, 3 GB veri, 300 dakika ve ayda 12 € karşılığında 100 metin içerir. Planınıza ek veri, arama veya metin ekleyebilirsiniz ve Vodafone ayrıca Avrupa’daki diğer ülkelerde seyahatler için ek eklentiler sunar (200 GB, 60 SMS, 60 dakika için günlük 3 €).

Wind: “Wind Her Şey Dahil Yaz Sürümü”, ayda 12 € karşılığında 4 GB, 1000 SMS ve 1000 dakika sunar. İtalya dışında seyahat ederken, günlük 2,50 € karşılığında 100 GB veya 30 SMS, 30 dakika ve 50 GB alabilirsiniz.

Tim: “Tim Young”, 30 yaşın altındaki herkese ayda 17 € karşılığında 3 GB, 500 dakika ve 1000 metin sunar. Kredi kartıyla çevrimiçi ödeme yaparsanız teklif indirimlidir. Yurtdışına seyahat ederken Tim, 2 GB, 500 dakika ve 500 metin içeren 20 € ‘luk 10 günlük bir plan sunar.

Tre: “Tre All-In 800 Extra Double”, aylık 10 € maliyetiyle 4 GB, 800 SMS ve 800 dakika içerir. Internet Pass, Europe Pass ve World Pass seçenekleri, yurtdışında seyahat ederken kullanabileceğiniz belirli miktarda veri (seyahat ettiğiniz yere bağlı olarak 100 GB ile 500 GB arasında) sağlar.

Türkiye’ye geri döndüğünüzde de İtalyan SIM kartınızı çıkarıp kolaylıkla asıl numaranıza geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?