İtalya'da Yaşam

Bergamo Şehri Hakkında

Bergamo Şehri Hakkında Genel Bilgiler

İtalya Alplerinin eteklerinde, Milano’nun yaklaşık 40 km kuzeydoğusunda İtalya’nın Lombardiya bölgesinde bulunan Bergamo ilinin merkezidir. Nüfusu 120 bin civarındadır.

Bergamo şehri, Yukarı Şehri veya ‘Eski Şehir’ ile Aşağı Şehir, ‘Modern Şehir’ olmak üzere ikiye ayrılmıştır.  Yukarı şehir Orta Çağ tarihi ile dolu bir antik şehirdir, öyle ki bazı kısımları ilk inşa edildikleri şekilde el değmemiş gibi görünmektedir. 16’ncı yüzyılda inşa edilen UNESCO Dünya Mirası Listesinde olan 5 kilometre uzunluğunda 4 muazzam kapısı ile Venedik savunma duvarları ile çevrili olduğu için, kasaba asla fethedilememiştir. Şehrin iki kısmı arasında füniküler ile bağlantı sağlanmaktadır. Bergamo şehri Orta Çağ’da önemli bir şehir olarak gelişmiş, Doğu ve Batı arasında bir köprü oluşturmuştur.

Piazza Vecchia

Piazza Vecchia: Orta Çağ ve Rönesans mimarisinin bir karışımını sergileyen, eski şehrin kalbi olan Piazza Vecchia Bergamo şehrinin eski meydanı, siyasi ve idari merkezidir. Meydan, Palazzo del Podesta, el Palazzo del Comune, el Palazzo della Ragione ve Torre Civica (Bergamo şehrinin sembolü) gibi çeşitli tarihi binalarla çevrilidir.

Basilica di Santa Maria Maggiore

Basilica di Santa Maria Maggiore: 12. yüzyılda inşa edilmiş, kusursuz renk ve ayrıntılarıyla, her yüzeyi renkli freskler, karmaşık duvar halıları, ince bakımlı büstler ve heykeller ve sanatsal süslemeleri ile nefes kesici bir mimariye sahip.

Duomo di Bergamo ‘Bergamo Katedrali’ parlak altın süslemeleriyle ve sofistike bir zarafeti ile bazilikanın hemen köşesinde yer almaktadır.

Donizetti Tiyatrosu, adını 1897 yılında doğumunun yüzüncü yılını kutlayan büyük besteci Giuseppe Donizetti ‘Donizetti Paşa’dan almaktadır. “Osmanlı hanedanını batı müziği ile tanıştıran ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın temellerinin atılmasında ve gelişmesinde en büyük katkıyı sağlayan kişi olarak bilinmektedir.” Bergamo’da doğmuş İstanbul’da vefat etmiştir.

Donizetti Tiyatrosu

Donizetti’ye ait, gölet ve küçük bir bahçe ile çevrili romantik bir anıt tiyatronun yanında bulunmaktadır. Donizetti Tiyatrosu, Bergamo Caz Festivali, Arturo Benedetti Michelangeli Uluslararası Bergamo Piyano Festivali ve Bergamo Gaetano Donizetti Müzik Festivali gibi prestijli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Teatro Sociale, 1808’deki açılışından iki yüzyıl sonra tekrar halka açılmış, büyük sanatçıların zengin gösteri ve performanslarıyla günümüzde en önemli eserler sahnelenmektedir.

Bergamo Üniversitesi uluslararası bağlantıları ve öğrencilere sunmuş olduğu araştırma imkanlarının genişliğinden dolayı uluslararası öğrencilerin tercih ettiği üniversiteler arasındadır.

Bergamo şehri trafiğe kapalı bir şehir olmasından ötürü burada yaşayan Üniversite öğrencilerinin ulaşımı oldukça rahattır.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?