Liseler

İTA Okulları

İTA Okulları Hakkında Genel Bilgiler

İTA Okulları logo

İTA Okulları Şişli Osmanbey’de yer alıp, anaokulu hazırlıktan ortaokul son sınıfa kadar eğitim vermektedir. Yüksek tavanlı, aydınlık sınıfların bulunduğu bina eski bir Rum okuludur. Türkiye’de yaşayan İtalya vatandaşlarının yanı sıra İtalyanca eğitim almak isteyen Türk ve yabancı öğrencilere de açık olan okul İtalyan Lisesi mezunlarının ve İtalyan Konsolosluğunun desteğiyle 2014-2015 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır.

İTA Okulları yerel değerlere bağlı olduğu kadar farklı kültür ve deneyimlere açık, birden fazla yabancı dile hakim bireylerin yetişmesine rehberlik eder.

  • Heyecan verici, dinamik ve gerçek hayatla bağlantılı öğrenme ortamı sunmak,
  • İtalyanca ve İngilizce dillerini iyi derecede konuşan, okuyan ve yazabilen öğrencilerin yetiştirmek,
  • Çocuğun gelişiminde ailenin önemini ve değerini benimseyerek okul-aile iş birliğini sağlamak,
  • Araştıran, sorgulayan, kendine güvenen ve çözüm odaklı bireyler yetiştirmek,
  • Uluslararası etkileşime açık, özgün ve özgür düşünen dünya vatandaşları yetiştirmek okulun misyonları arasındadır.

İTA Okulları’nda Eğitim

Okulda İtalyanca ve İngilizce dillerinde eğitim verilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının öğretim programları ile uyum içerisinde uygulanan programın yanı sıra haftada 10 saat İtalyanca ve 8 saat İngilizce dillerinde eğitim verilmektedir. Akademik eğitimin yanı sıra, bale, basketbol, drama (İtalyanca), piyano, satranç ve yaratıcı el becerileri gibi kulüp çalışmaları da önemli yer tutmaktadır.

Sedef Bulat okul müdürü olarak görev yapmaktadır. Uğur Gül ilkokul müdür yardımcılığı, Hakan Aktaş ortaokul müdür yardımcılığı görevlerini yürütmektedirler.

‘Sürdürülebilir Eğitim Süreci’ sistemi ile İtalyan liselerine ve sonrasında İtalyan üniversitelerinde eğitim almak mümkündür. İTA Okulları vizyonunun temelinde eğitim yaklaşımının öğrencisinin sadece eğitiminin ilk yıllarında değil, tüm öğrenim hayatı boyunca ona eşlik etmesini sağlamaktır.

İTA Okulları, 8. sınıfta uyguladığı ve Perugia Üniversitesi tarafından okula verilen CELI akreditasyon sınavı yetkilendirmesi (Perugia Üniversitesi, 12 Mayıs 2015 tarihinde İTA Okulları’nı Türkiye’deki CELI İtalyanca akreditasyon merkezi olarak kabul etmiştir) sayesinde ortaokul mezunlarını İstanbul’daki ve tercih etmeleri halinde diğer ülkelerdeki İtalyan liselerine hazırlamaktadır. CELI sınavlarında başarılı olan öğrenciler, merkezi bir sınava girmeye gerek duymaksızın, ilgili okulların uygulayacağı kabul sınavı sonucunda hazırlık ya da 9. sınıflarına geçiş yapmaya hak kazanma şansını elde ederler.

Tamamlanan 12 yıllık eğitimin sonrasında ise, üniversiteye hazırlanma sürecinde psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi eşliğinde aile ile yürütülen çalışma sonrasında, öğrenciye branş ve İtalya’daki üniversiteler konusunda önderlik yapmaktadır.

İTA Okulları Eğitim Ücreti

Okulun, 2020-2021 öğretim yılında ana sınıfı için açıklamış olduğu öğrenim bedeli 42.850 TL, ilkokul ve ortaokul için ise 53.450 TL’dir. Ödemeler peşin olarak ya da okulun anlaşmalı olduğu bankalarda kredili mevduat hesabı açılmasıyla veya kredi kartı ile yapılmaktadır. İtalyan Lisesi Mezunu veya İtalyan vatandaşı velilere ise %5 indirim uygulanır.

İTA Okulları Başvuru Şartları

Okulun anasınıfı, ilkokul ve ortaokul bölümlerine okul telefonları ya da okulun internet sayfasında yer alan bilgi formu aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapan veli ile telefon görüşmesi yapılıp, randevu ile okula davet edilmektedir. Öğrenci kabulü, okulun kontenjan durumu, öğrenci tanıma çalışması, başvuru sırası ve kız-erkek öğrenci dağılımına göre yapılmaktadır.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?