İtalya'da Yaşam

Padova Şehri Hakkında

Padova Şehri Hakkında Genel Bilgiler

İtalya’nın kuzey doğu bölgesinde yer alan Padova şehri, Veneto bölgesine bağlı 104 komünden oluşmaktadır. Venedik şehrinin 40 km batısında ve Vicenza şehrinin 29 km güneydoğusunda Bacchiglione nehri üzerindedir. UNESCO Dünya Mirası bölgelerinden, Garda Gölü’ne, Abano ve Montegrotto Terme‘nin spa merkezlerine oldukça yakın bir konumdadır.

Orta Çağ ve Rönesans döneminden kalan mimari yapıları, kültür ve sanatını ortaya koyan eğitim merkezleriyle her yıl öğrencileri kucaklayan bir şehirdir Padova şehri.

Prato Della Valle

90.000 metrekarelik alana sahip olan Prato Della Valle Avrupa’nın en büyük meydanı ve muhtemelen dünyanın en güzel meydanlarından biridir. Tarihsel olarak bir Roma tiyatrosu ve daha sonra bir panayır alanı olarak 1775‘te yerleşim düzenine göre yeniden yapılmıştır.

Prato Della Valle 2

Merkezde çoğunlukla spor yapmak için gidilen ve bir kanal ile çevrili, Padova ile ilişkilendirilen 78 ünlü insan heykeliyle süslenmiş büyük bir eliptik ada bulunmaktadır.

İsmi olmayan aziz, şehrin sakinleri tarafından sadece “il Santo” (Aziz) olarak bilinen Aziz Anthony’ye adanmış Bazilika 13. yüzyılda inşa edilmiş, paha biçilemez sanatsal değeri olan çok sayıda eser içermektedir. Oryantal tarzda çan kuleleri ile silueti, şehrin ufkunun karakteristik bir özelliği olan gökyüzüne karşı görkemli bir şekilde yükselmektedir.

Sant'Antonio Bazilikası - Padova

Caffè Pedrocchi ‘Kapısız kafe’, 1826’da Jappelli tarafından tasarlanan, gezginleri ve entelektüelleri her zaman karşılamaya hazır bir ‘sığınağı’ temsil ettiği için kapısız olarak tanımlanmış Padova şehrinin en ünlü kafesidir.

Caffè Pedrocchi

Her yıl düzenlenen konserler, sergiler ve konferanslara canlanan şehri etkili ulaşım bağlantıları sayesinde yakın şehirlerden birçok yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir.

William Shakespeare‘in ‘The Taming of the Shrew’daki aksiyonunun çoğu Padova şehrinde geçmektedir. Oscar Wilde’ın ‘Padova Düşesi’ adlı oyunu dünyaca ünlüdür. Bir Orta Çağ şehir devleti olarak ve İtalya’nın en eski ikinci üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır.

Bir zamanlar Galileo Galilei’nin öğretim görevlisi olarak ders verdiği, 1222 yılında bir grup hukuk öğrencisi tarafından kurulan Padova Üniversitesi şehrin merkezinde yer almaktadır.

1678 yılında Elena Lucrezia Cornaro, Padova Üniversitesi’nden mezun olarak dünyada ilk üniversite diploması alan kadın unvanını almıştır.

Dünya’nın ilk üniversite botanik bahçesine ve Girolamo Fabrici de Acquapendente tarafından inşa edilen kalıcı bir tiyatroya sahiptir.

Gerçek bir öğrenci dostu olarak tanımlanan Padova şehri, 210.000’den biraz fazla nüfusuyla 65.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Çok sayıda parklar, yeşil alanlar ve bisiklet yolları ile (şu anda 170 km) öğrenciler için keyifli ve sportif alanlar mevcuttur. Üniversite Spor Merkezi (CUS) hem bireysel hem de takım gibi çok çeşitli aktiviteler sunan spora meraklı öğrenciler için mükemmel bir şekilde dizayn edilmiştir.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?