İtalya'da Yaşam

İtalya’da Üniversite Ücretleri

İtalya'da Üniversite Ücretleri Hakkında Genel Bilgiler

İtalya’da üniversite ücretleri hakkında detaylı bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz. İtalya, önde gelen başarılı üniversiteleri, kültürünün yakın olması gibi sebeplerin yanı sıra eğitim ücretleriyle de ön plana çıkmaktadır. Düşük eğitim ücretleri öğrenciler için ayırt edici bir özellik olmuştur.

İtalya’daki üniversiteler, uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere tüm öğrenciler için son derece düşük öğrenim ücretleri almaktadır. Lisans ve Yüksek Lisans programları için ortalama öğrenim ücreti akademik yıl başına 1500 Euro’dur

Bazı durumlarda, öğrenciler mali durumlarına veya akademik performanslarına bağlı olarak öğrenim ücreti ödemekten muaf tutulur. Öğrenim ücreti muafiyetine hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenmek için İtalya’daki üniversitenizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

İtalya’da Üniversite Ücretleri

İtalya’da üniversite ücretleri, kurumlar kendi ücretlerini belirlediğinden, kuruma ve kursa bağlı olarak değişir. Hükümet yönergelerine göre, İtalya’da üniversite ücretleri yılda 200 Euro ile 4.000 Euro arasındadır ve özel üniversiteler daha pahalı olacaktır. Bazı uzmanlık kursları da daha yüksek ücretler talep edebilirken, seçtikleri üniversiteden hibe alan doktora öğrencilerinin ücret ödemeleri gerekmeyecektir.

Uluslararası öğrenciler, akademik başarı veya finansal ihtiyaçlara göre değerlendirilen yerel öğrencilerle aynı burs ve hibelere hak kazanırlar. Bu burslar, öğrenci kredileri, konaklama yardımı, yemek biletleri ve ücret feragatleri için geçerlidir. Bu hizmetler, üniversitenin DSU Ofisi (Diritto allo Studio Universitario – Eğitim Hakkı) tarafından yönetilir ve bu aynı zamanda danışmanlık, müfredat dışı etkinlikler, spor, ulaşım ve diğer pratik konular dahil olmak üzere öğrenciler için yararlı bilgiler ve hizmetler sağlar.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?