Hazırlık Kursları

Mühendislik Hazırlık Kursu

Mühendislik Hazırlık Kursu Hakkında Bilgiler

Pisa Edu olarak öğrencilerimize sunduğumuz mühendislik hazırlık kursu, alanında uzman hocalar tarafından verilmektedir. Yüzyıllar boyunca mühendisliği, mimarisi ve eğitim metotlarıyla tüm insanlığa sonsuz katkıda bulunmuş olan İtalya üniversiteleri, mühendislik bölümlerine de sınavla öğrenci kabul etmektedir.

Mühendislik Hazırlık Kursu

İtalya’da birçok bölüm ve üniversitede İngilizce mühendislik eğitimi alma şansı bulunmaktadır. Bu üniversiteleri Politecnico di Torino (Torino Politeknik Üniversitesi), Politecnico di Milano (Milano Politeknik Üniversitesi), Roma Tor Vergata Üniversitesi, Roma La Sapienza Üniversitesi, Pavia Üniversitesi ve Padova Üniversitesi olarak sıralayabiliriz.

Yabancı öğrencilerden gelen istekler doğrultusunda her geçen gün daha fazla bölüm için İngilizce eğitim alma şansı sunulsa da bugün, inşaat mühendisliği, otomotiv, bilgisayar, elektronik ve iletişim, mekanik, endüstri, bilgisayar bilimi ve yapay zekâ, yapay zeka, information engineering bölümlerinde İngilizce eğitim alınabilmektedir.

İtalya’da mühendislik eğitimi veren üniversitelerin tamamı, mühendislik sınavıyla kabul vermektedir. Mühendislik sınavında matematik, fizik ve mantık gibi konularda sorular sorulmaktadır

İtalya’da mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerimize danışmanlık kapsamında farklı kaynak kitaplar vermekte ve yıl içine yayılan denemeler yapmaktayız. 2022 yılında Politecnico di Torino’da mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin % 95’ini Torino Politeknik Üniversitesi’ne yerleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bununla birlikte sınava hazırlanma konusunda yardım almak isteyen öğrencilerimize mühendislik hazırlık kursu vererek sınava daha iyi hazırlanmalarını sağlıyoruz.

Mühendislik hazırlık kursu 1

Mühendislik Hazırlık Kursunda Neler Öğreneceksiniz?

Pisa Edu olarak 2012 yılından beri İtalya’da birçok mimarlık, mühendislik, tıp, ekonomi, işletme, hukuk gibi bölümlere öğrenci yerleşimi yapmaktayız. Mühendislik hazırlık kursu ile, İtalya’da mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin konu eksiklerini gideriyor, kendilerini yetersiz buldukları alanlara yöneliyor ve onları bu sınavdan maksimum puan alacakları şekilde hazırlıyoruz.

Mühendislik Hazırlık Kursu ile:

 • Mühendislik sınavında karışınıza çıkacak konulara aşinalık kazanacak
 • Mühendislik hazırlık kursu sonrasında denemeler üzerinden ilerleyerek konuları pekiştirebilecek
 • İyi olmadığınız konuları pekiştirme şansı yakalayacak
 • Birebir veya küçük grup dersi olması sebebiyle hocanızla net bir etkileşim kurabilecek
 • Mühendislik hazırlık kursu sonrasında kendinize kişiselleştirilmiş program çıkarabileceksiniz

Yoğunlaştırılmış Mühendislik Kursu (40 Ders Saati)

Kurs tarihleri:

 • 17 NİSAN 2023 – 22 NİSAN 2023

Müfredat:

Toplam 40 ders saatini içeren programımızda bütün mühendislik müfredatı konu anlatımı olacaktır. Matematik, fizik ve mantık dersleri işlenecektir.

Ücret:

Kursumuzun ücreti KDV dahil 3.726 TL’dir.

Mühendislik Sömestr Hazırlık Kursu (90 Ders Saati)

23 Ocak 2023 – 4 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İtalya’da mühendislik eğitimi için mühendislik hazırlık kursu, toplamda 90 saatten oluşmaktadır. Mühendislik müfredat konu anlatımı: matematik, fizik, mantık alanlarında dersler alacak; soru çözümü ve deneme sınavları ile kendinizi geliştireceksiniz.

Kursumuza online veya fiziki olarak katılım sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öğrencilerimize yaptığımız deneme sınavları doğrultusunda beraber bir çalışma planı çıkarmaktayız. Dileyen öğrencilerimiz dersi tamamen İngilizce alabileceği gibi isteyen öğrencilerimiz dersleri İtalyanca da alabilmektedir.

Mühendislik Hazırlık Kursu Müfredatı

Mühendislik Sınavı bir bilgi sınavıdır. Bizler kendi alanlarında deneyimli ve söz sahibi eğitim koçlarımız ile öğrencilerimize sınav tekniği, sınavda dikkat bozukluğu, sınavda süreyi doğru kullanma ve sınavda çıkacak soru tarzını tanıma noktasında en doğru desteği sağlıyoruz.

 • Matematik (30 saat)
 • Fizik (30 saat)
 • Mantık (30 saat)

Mühendislik Hazırlık Kursu Fiyatları

Mühendislik hazırlık kursu sömestr dönemi fiyatı KDV dahil 11.700 TL’dir.

Birebir özel ders ve paket ders fiyatlandırması alınmak istediği özel ders saatine göre öğrenciye sözlü olarak belirtilecektir. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mühendislikle İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

 • İngilizce mühendislik eğitimi hangi üniversitelerde verilmektedir?

Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, Roma Tor Vergata, Roma La Sapienza, Pavia ve Padova Üniversitesi olmak üzere 6 üniversitede İngilizce mühendislik eğitimi verilmektedir.

 • Mühendislik bölümü başvuruları hangi tarihte yapılmaktadır?

İtalya’da mühendislik eğitimi için başvuru tarihleri üniversitelere göre değişmektedir.

 • İngilizce mühendislik sınav içeriği nasıldır?

İtalya’da mühendislik giriş sınavı çoktan seçmeli sorulardan oluşmakla birlikte matematik, okuduğunu anlama, mantık, fizik ve istatistik gibi konulardan oluşmaktadır.

 • Mühendislik eğitimi için aranılan dil şartı nedir?

İtalya’da İngilizce mühendislik için B2 belgesi istenmektedir. İtalyanca mühendislik bölümleri için ise İtalya’nın kabul ettiği sınavdan B2 İtalyanca sertifikası beklenmektedir.

 • İngilizce mühendislik bölümlerinde hangi kurumlardan alınan İngilizce dil sertifikası geçerlidir?

İtalya üniversiteleri IELTS / TOEFL veya PTE Academic sınavını kabul etmektedir. Bu geçerlilik, üniversiteye göre değişkenlik gösterebilir.

Sıralamalar

 • İtalya’nın en iyi teknik üniversitesi olan Politecnico di Milano, mühendislik ve teknoloji alanında dünyanın en iyi 16’ncı, Avrupa’nın ise en iyi 6’ncı üniversitesidir.
 • Milano Politeknik Üniversitesi’nden hemen sonra gelen Politecnico di Torino, dünyada 41’nci, Avrupa’da ise 10’ncu sıradadır.
 • İtalya’nın mühendislik alanında ilk 100’de 5 adet üniversitesi, ilk 500’de ise 17 üniversitesi yer almaktadır.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?