Hazırlık Kursları

IMAT Hazırlık Kursu

IMAT Hazırlık Kursu Hakkında Bilgiler

IMAT hazırlık kursu ile Pisa Edu olarak, 10 yıla yakın süredir İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. İtalya’da tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için uzman kadrodan oluşan IMAT kursu da sunuyoruz. Geçen yıllarda İtalya’da gerçekleştirdiğimiz IMAT kursu, ücretlerin yüksek oluşu ve katılım sağlamak isteyen öğrencilere uzak olması nedeniyle artık İstanbul’da düzenliyoruz.

IMAT Hazırlık Kursu

İtalya’da tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin geçmesi gereken yalnızca bir sınav bulunmaktadır. Biyoloji, kimya, matematik, mantık, fizik, genel kültür, mantık gibi soruların bulunduğu IMAT sınavı, İngilizce tıp eğitimi almak isteyenler için İngilizce, İtalyanca eğitim almak istene öğrenciler için İtalyanca düzenlenmektedir.

Başarı ihtimalinin her yıl zorlaştığı IMAT sınavı için Pisa Edu olarak, hem İtalyanca hem İngilizce eğitim verebilen uzman eğitmenlerimizle IMAT hazırlık kursu vererek öğrencilerimizi hem İngilizce hem de İtalyanca tıp bölümüne giriş sınavına hazırlamaktayız.

Her ne kadar biyoloji, matematik, kimya, fizik gibi konular Türkiye lise müfredatına uyumlu olsa da hem soruların İngilizce oluşu hem de mantık ve genel kültür konularından da soruların oluşuyla IMAT sınavı kesinlikle öğrenciler için çok çalışılması, emek verilmesi gereken bir sınavdır.

IMAT Kursunda Neler Öğreneceksiniz?

2012 yılından beri birçok öğrenciyi İtalya üniversitelerinde tıp bölümüne yerleştirmenin gururunu yaşıyoruz. 2020’de 100’den fazla öğrenciyi tıp fakültelerine yerleştiren danışmanlık kurumu olarak IMAT kursunu öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını gidermek, açıklarını kapatmak ve sınavda maksimum puan almasını sağlamak amacıyla itinayla tasarladık.

IMAT kursu ile;

 • Biyoloji, kimya, mantık, fizik, genel kültür, matematik gibi IMAT müfredatından bulunan konulardan gelen sorulara nasıl cevap verileceğini öğrenecek
 • Soru tiplerine karşı aşinalık kazanacak, bu yolla eksiklerini kavrayacak
 • Sizlere verdiğimiz soru bankaları ile çokça IMAT sınav sorusu çözecek
 • IMAT sınav zamanını yönetmeyi öğrenecek
 • Kurs süresince yaptığımız deneme sınavlarıyla kendinize uygun, kişiselleştirilmiş bir ders programı çıkarabileceksiniz

IMAT Hazırlık Kursu – Sömestr Dönemi (80 Saat)

24 Ocak – 6 Şubat 2022 tarihleri arasında sabah 11.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleşecek hazırlık kursu – sömestr programı, İstanbul’da Sarıyer’de yapılacaktır. Biyoloji, matematik, kimya, mantık, fizik, genel kültür gibi IMAT müfredatı konuları, daha önce birlikte çalıştığımız, alanında uzman hocalar tarafından verilecektir. IMAT sınavına erken zamanda çalışamaya başlayarak sınav konularına ve yapısına hâkim olabilirsiniz.

Yalnızca 30 kişiden oluşacak sömestr IMAT kursu kaydı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hazırlık Kursu Müfredatı

Titizlikle organize ettiğimiz hazırlık kursumuz, öğrencilerimizin IMAT sınavında karşılaşacağı tüm konuları kapsayacak şekilde hazırlandı.

 • Mantık ve Matematik (16 Ders)
 • Biyoloji (26 Ders)
 • Kimya (22 Ders)
 • Fizik (8 Ders)
 • Genel Kültür (14 Ders)
 • Deneme (4 Ders)

IMAT Hazırlık Kursu Yaz Programı

Öğrencilerimizin genellikle hem buradaki hem de İtalya’daki sınava hazırlandığının farkındayız. IMAT sınavına yönelik en kapsamlı kursu hazırlayan kurum olarak, yaz aylarında da kurslar düzenliyoruz. Böylece Türkiye’deki üniversite sınavını tamamlamış olan öğrencilerimiz daha konsantre olarak IMAT sınavına hazırlanıyor hem de sınava daha geç bir zamanda hazırlanma kararı alan öğrencilerimizi destekliyoruz.

Hazırlık Kursu Yaz Dönemi Müfredatı

 • Matematik (8 Saat)
 • Mantık (8 Saat)
 • Biyoloji (22 Saat)
 • Kimya (18 Saat)
 • Fizik (8 Saat)
 • Genel Kültür (12 Saat)
 • Deneme (4 Saat)

IMAT Hazırlık Kursu – Yaz Dönemi

Avrupa Yakası

  1. Grup: 13 Temmuz – 23 Temmuz 2022 (Konu anlatımı grubu)
  2. Grup: 25 Temmuz – 6 Ağustos 2022 (Soru çözümü grubu)
  3. Grup: 9 Ağustos – 20 Ağustos 2022 (Konu anlatımı grubu)
  4. Grup: 22 Ağustos – 3 Eylül 2022 (Soru çözümü grubu)
 • Yeterli talep oluşması halinde Anadolu yakasında da fiziki kurs yeri açılacaktır!

Online IMAT Hazırlık Kursu

  1. Grup: 13 Temmuz – 23 Temmuz 2022 (Konu anlatımı grubu)
  2. Grup: 25 Temmuz – 6 Ağustos 2022 (Soru çözümü grubu)
  3. Grup: 9 Ağustos – 20 Ağustos 2022 (Konu anlatımı grubu)
  4. Grup: 22 Ağustos – 3 Eylül 2022 (Soru çözümü grubu)

IMAT Hazırlık Kursu – Soru Çözümü

IMAT sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için yalnızca ders anlatımının yeterli olmayacağının farkındayız. Bu nedenle soru çözümü haftalarıyla öğrencilerimizi profesyonel olarak destekliyoruz. Alanında uzman hocalar eşliğinde yapılan soru çözümleriyle öğrencilerimiz konu eksikliklerini gideriyor, sorular üzerinde alıştırma yaparak sınav ipuçlarını yakalıyor.

IMAT Hazırlık Kursu Fiyatları

IMAT kursu sömestr dönemi ücreti 12.000 TL + KDV’dir. 30 Nisan’a kadar erken kayıt dönemi indirimli ücreti 9.500 TL + KDV’dir.

IMAT Hazırlık Kursu Kaynak Kitaplar ve Denemeler

IMAT kursuna katılım sağlayan her öğrencimize 3 adet kaynak kitap verilmekte, ek olarak deneme sınavları yapılmaktadır. Ayrıca hocalarımız ders sırasında ve sonrasında öğrencilerimizle föyler paylaşmaktadır.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?