Hazırlık Kursları

Bocconi Test Hazırlık Kursu

Bocconi Test Hazırlık Kursu Hakkında Bilgiler

Bocconi test hazırlık kursu ile dünyanın en iyi işletme okullarından biri olan Bocconi Üniversitesi’ne öğrencilerimizi hazırlamaktayız. Bocconi testin amacı kritik yeteneklere sahip, sorunlar ve zorluklarla karşılaştığında problemlerle en doğru şekilde başa çıkabilecek öğrencileri seçmektedir.

Zengin bir tüccar olan Ferdinando Bocconi’nin kaybettiği oğlunun adını verdiği, 1902 yılında kurulan ‘Università Commerciale Luigi Bocconi’ ekonomi alanında lisans / yüksek lisans eğitimi veren ilk İtalyan yüksek öğrenim kurumu olma özelliği taşıyor. Eğitim vermeye başladığı günden bugüne liberalizm, plüralizm, sosyal ve ekonomik ilerlemeyi temsil eden üniversite aynı zamanda eğitim eşitliğine de inanıyor; tam da bu nedenle Bocconi Üniversitesi’nde eğitim almaya hak eden ancak ekonomik olarak dezavantajlı olan öğrencilere ‘fırsat eşitliği’ni sunmak üzere burslar da vermektedir.

Bocconi Test Hakkında

Bocconi test, çoktan seçmeli 50 sorudan oluşmaktadır, 75 dakika verilir ve dört farklı alanda soru sorulmaktadır. Her doğru cevap 1 puan değerindedir, her yanlış cevap 0,2 puan eksiltir, boş bırakılan sorular puanı etkilemez. 17 puandan düşük alan adaylar seçim sürecinde dikkate alınmaz.

Bocconi test konu dağılımı şöyledir:

 • Mantık (15 soru)
 • Matematik (15 soru)
 • Okuduğunu anlama (13 soru)
 • Sayısal akıl yürütme (7 soru)

Bocconi test konuları Türkiye eğitim sistemi ile çok da bağlantılı değildir. Bu nedenledir ki Bocconi Üniversitesi’nde eğitim almayı planlayan öğrenciler sıkı bir çalışma yapmalarını, henüz 11’nci sınıftayken Bocconi Test’e çalışmalarını önermekteyiz. 2012 yılından beri İtalya üniversitelerine öğrenci yerleşimi yapan Pisa Edu olarak öğrencilerimiz sarf ettiği çabayı görüyor, onları eğitim hedeflerine ulaştırma konusunda destekliyoruz. Bu nedenle Bocconi test hazırlık kursu ile öğrencilerimizi bu teste hazırlıyoruz.

Bocconi test mantık soruları, sorunun doğru şekilde çözülmesi için alakalı ve alakasız bilgiler arasında nasıl ayrım yapılacağını bilme, akıl yürütme ve analiz etme yeteneğini değerlendirmek üzere tasarlanmıştır. Bu sorula, çalışma sırasında öğrenilen belirli kavramlara dayanmaz, mantıksal akıl yürütmenin çapraz becerilerini test eder. Tam 15 sorunun geldiği bu bölüm için sıkı çalışma yürütülmelidir.

Matematikteki belirli sorular çoğu zaman lise müfredatı ile uyumludur. Bu nedenle iyi bir lisede eğitim alan öğrencilerin en rahat oldukları konudur. Yıldan yıla sorular birazdan vereceğimiz konular üzerinden geliştirilmiştir ve temel istatistiksel terimlerle verilen bilgileri anlamayı gerektirir:

 • 1 veya 2’nci derece denklemler veya basit üstel denklemler gerektiren basit somut problemlerin çözümü
 • Basit doğrusal denklemler
 • Problem çözümlerinin basit sayımı
 • Temel sayısal hesaplamalar, sayısal duyarlılık
 • Basit eşitsizlikler
 • Temel olasılık
 • Basit geometri problemleri
 • Temel mantık problemleri, Euler-Venn diyagramları
 • Karışık durumları anlatan pasajların yorumlanması

Okuduğunu anlama kısmında, pasajları anlama ve pasajlarda yer alan bilgileri işleme yeteneğiniz test edilir. Bu sorulardan bazıları açıkça sunulan bilgileri kavrayışınızı değerlendirmek için tasarlanırken diğerleri pasajın bazı bölümlerinin veya bir bütün olarak tamamının altında yatan anlamı sorgulamanızı ister.

Sayısal akıl yürütme kısmında öğrencilerden ileri matematik bilgisi istenmez. Öğrencilerden problemi öncelikle akıl yürütme ve kendilerine verilen verilere dikkate alma yoluyla çözmeleri istenmektedir. Bu bölümde katılımcıları en çok zorlayan kısım tabloları doğru okumak, anlamak ve kritik olan bilgilerle gereksiz olan bilgileri ayırt ederek problemi çözmektir.

Ezberci sistemin tam karşında yer alan ve katılımcılardan formül, ezber yerine akıl yürütme, mantık ve temel matematiksel bilgileri isteyen Bocconi test için asla kolay bir sınav denilemez. Dünyanın her yerinden çok fazla öğrencinin katılım gösterdiği, rekabetin çok yüksek olduğu bu sınava Bocconi test hazırlık kursu ile hazırlanabilirsiniz.

Bocconi Test Hazırlık Kursunda Neler Öğreneceksiniz?

Uzun yıllardır İtalya’da üniversite okumak isteyen öğrencilere eksiksiz, tam donanımlı danışmanlık hizmeti sunan Pisa Edu olarak öğrencilerimizi okumak istedikleri üniversite ve bölüme yönlendirebilmek için deneyimli ve referanslı hocalarla çalışmaktayız.

Bocconi Test Hazırlık Kursu ile:

 • Mantık, okuduğunu anlama ve sayısal akıl yürütme gibi Bocconi testin en büyük kısmını oluşturan konularda eğitim alacaksınız
 • Konular üzerinde pratik yaparak soru inceliklerini öğreneceksiniz
 • Matematik alanında eksiklerinizi giderecek, konu tekrarı yapmış olacaksınız
 • Sorulara aşinalık kazanacak, zaman yönetimi alanında kendinizi geliştireceksiniz

Bocconi Test Hazırlık Kursu Programı

Bocconi test hazırlık kursu birebir öğrenciyle veya küçük gruplar halinde yapılmaktadır. Öğrenciler konu ve saat dağılımı yapmada serbesttir.

-Her ders saati 45 dakika, iki ders ortalama 90-100 dakika sürmektedir.

 

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?