Hazırlık Kursları

Mimarlık Hazırlık Kursu

İtalya'da Mimarlık Hazırlık Kursu Hakkında Bilgiler

İtalya’da mimarlık eğitimi için mimarlık hazırlık kursu sunarak bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerimizi her anlamda destekliyoruz. Mimarlık denilince ilk akla gelen Avrupa ülkesi İtalya, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Politecnico di Torino ve Politecnico di Milano üniversiteleriyle İngilizce mimarlık eğitimi alma şansı sunarken bu bölüme sınavla kabul eder.

İtalya’da mimarlık eğitimi için hazırlık kursu programımız ile öğrencilerimizin istedikleri üniversitede mimarlık eğitimi alabilmeleri ve sınavda başarılı olabilmeleri anlamında alanında profesyonel hocalarımızla onları desteklemekteyiz.

İtalya’da Mimarlık Eğitimi İçin Hazırlık Kursu

İtalya’da mimarlık eğitimi almak isteyen öğrencilerde birçok ülkenin aksine portföy istenmezken bu eğitimi almak isteyen öğrencilerin belirli bir eğitim geçmişine, sanata ve mimarlığa ilgisi olması beklenir. Bu nedenle yüzde 100 İngilizce mimarlık eğitimi veren ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Torino şehrindeki Politecnico di Torino (Torino Politeknik Üniversitesi) ve Milano şehrindeki Politecnico di Milano (Milano Politeknik Üniversitesi), mimarlık bölümüne sınavla kabul vermektedir.

Mimarlık giriş sınavının IMAT veya TIL gibi kısaltılmış bir adı bulunmamakla birlikte mimarlık bölümüne giriş sınavı olarak anılır. Mimarlık aday öğrenci sayısının her geçen gün arttığı bu zamanlarda sınavda başarılı olmak, sıkı çalışma disiplini ile mimarlık ve sanat alanına yoğun ilgi duymayı gerektirir.

Her ne kadar matematik, fizik gibi ortak konular olsa da mantık, sanat tarihi, dünya tarihi, tasarım ve genel kültür gibi konular, mimarlık giriş sınavına Türkiye’den katılan öğrencileri zorlayabilmektedir. Alanının en iyileri arasında yer alan, hem İngilizce hem de Türkçe ders verme becerisine sahip olan hocalarımızla öğrencilerimizin eksiklerini gideriyor, mimarlık hazırlık kursumuzla onları en iyi şekilde sınava hazırlıyoruz.

İtalya'da mimarlık hazırlık kursu

Mimarlık Hazırlık Kursunda Neler Öğreneceksiniz?

2012 yılından bugüne hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde birçok öğrenciye İtalya’da mimarlık eğitimi için danışmanlık sağlayan Pisa Edu, yüksek başarı skoruyla öğrencilerine hizmet vermeye devam ediyor. İtalya’da mimarlık eğitimi için mimarlık hazırlık kursu ile öğrencilerimizin temel bilgi ihtiyaçlarını giderme, açıklarını kapatma ve sınavda maksimum puan almalarını sağlama niyetiyle hareket ediyoruz.

Mimarlık Hazırlık Kursu ile:

 • Sanat tarihi, mantık, dünya tarihi, fizik, matematik, genel kültür alanında dersler alacak, teknik çizim ve deneme dersleriyle kendinizi geliştireceksiniz
 • Soru tarzlarına aşina olacak, kendinizi geliştireceksiniz
 • Hocaların öğrencilerimiz için özel hazırladığı föyler sayesinde eksiklerinizi göreceksiniz
 • Soru çözümleriyle sınav zamanınızı yönetmeyi öğreneceksiniz
 • Dersler sonunda kendinize uygun, bireysel çalışma planınızı çıkarabileceksiniz

Mimarlık Hazırlık Kursu – Sömestr Dönemi (92 Saat)

23 Ocak 2021 – 7 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İtalya’da mimarlık için mimarlık hazırlık kursu, toplamda 92 saatten oluşmaktadır. Mimarlık müfredat konu anlatımı: Sanat tarihi, mantık, dünya tarihi, fizik, matematik, genel kültür, teknik çizim alanlarında dersler alacak; soru çözümü ve deneme sınavları ile kendinizi geliştireceksiniz.

Yalnızca 30 kişilik sömestr mimarlık hazırlık kursu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 1. Grup: 23 Ocak 2021 – 7 Şubat 2021 (Fiziki mimarlık hazırlık kursu – 15 kişi)
 2. Grup: 23 Ocak 2021 – 7 Şubat 2021 (Online mimarlık hazırlık kursu – 15 Kişi)

Kurs Müfredatı

Büyük bir özenle organize ettiğimiz İtalya’da mimarlık için hazırlık kursumuz, öğrencilerimizin mimarlık giriş sınavında karşılaşacağı tüm konuları kapsayacaktır. Mimarlık sınavı 5 şıklı 40 sorudan oluşmaktadır ve öğrencilere 70 dakika verilmektedir.

 • Sanat tarihi (14 Saat)
 • Mantık (10 Saat)
 • Dünya tarihi (14 Saat)
 • Fizik (10 Saat)
 • Matematik (10 Saat)
 • Genel kültür (16 Saat)
 • Teknik çizim (14 Saat)
 • Deneme (4 Saat)

Mimarlık Hazırlık Kursu – Yaz Dönemi

Mimarlık giriş sınavı her sene Eylül ayında yalnızca bir kere düzenlenmektedir. Bu nedenle Türkiye’deki üniversite seçme ve yerleştirme sınavından sonra mimarlık giriş sınavına hazırlanmayı tercih eden öğrencilerimiz için yaz döneminde de mimarlık hazırlık kursu düzenlemekteyiz.

Kurs İçeriği: Mimarlık müfredat konu anlatımı + Soru çözümü + Deneme

Kurs Yeri: Fiziki (Sarıyer / İstanbul) & Online kurs programı

Kurs Tarihi: 26 Temmuz – 13 Ağustos 2021 (15 gün)

Kontenjan: 20 kişi

Yaz Dönemi Hazırlık Kursu Müfredatı

 • Sanat Tarihi (14 Saat)
 • Mantık (10 Saat)
 • Dünya Tarihi (14 Saat)
 • Fizik (10 Saat)
 • Matematik (10 Saat)
 • Genel Kültür (16 Saat)
 • Teknik Çizim (14 Saat)
 • Deneme (4 Saat)

Mimarlık Hazırlık Kursu Fiyatları

Mimarlık hazırlık kursu yaz dönemi fiyatı 6.000 TL + KDV’dir. 30 Nisan’a kadar kayıtlarda 1.000 TL erken kayıt indirimi bulunmaktadır. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?