Hazırlık Kursları

Mimarlık Hazırlık Kursu

İtalya'da Mimarlık Hazırlık Kursu Hakkında Bilgiler

İtalya’da mimarlık eğitimi için mimarlık hazırlık kursu sunarak bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerimizi her anlamda destekliyoruz. Mimarlık denilince ilk akla gelen Avrupa ülkesi İtalya, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Politecnico di Torino ve Politecnico di Milano üniversiteleriyle İngilizce mimarlık eğitimi alma şansı sunarken bu bölüme sınavla kabul eder.

İtalya’da mimarlık eğitimi için hazırlık kursu programımız ile öğrencilerimizin istedikleri üniversitede mimarlık eğitimi alabilmeleri ve sınavda başarılı olabilmeleri anlamında alanında profesyonel hocalarımızla onları desteklemekteyiz.

İtalya’da Mimarlık Eğitimi İçin Hazırlık Kursu

İtalya’da mimarlık eğitimi almak isteyen öğrencilerde birçok ülkenin aksine portföy istenmezken bu eğitimi almak isteyen öğrencilerin belirli bir eğitim geçmişine, sanata ve mimarlığa ilgisi olması beklenir. Bu nedenle yüzde 100 İngilizce mimarlık eğitimi veren ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Torino şehrindeki Politecnico di Torino (Torino Politeknik Üniversitesi) ve Milano şehrindeki Politecnico di Milano (Milano Politeknik Üniversitesi), mimarlık bölümüne sınavla kabul vermektedir.

Mimarlık giriş sınavının IMAT veya TIL gibi kısaltılmış bir adı bulunmamakla birlikte mimarlık bölümüne giriş sınavı olarak anılır. Mimarlık aday öğrenci sayısının her geçen gün arttığı bu zamanlarda sınavda başarılı olmak, sıkı çalışma disiplini ile mimarlık ve sanat alanına yoğun ilgi duymayı gerektirir.

Her ne kadar matematik, fizik gibi ortak konular olsa da mantık, sanat tarihi, dünya tarihi, tasarım ve genel kültür gibi konular, mimarlık giriş sınavına Türkiye’den katılan öğrencileri zorlayabilmektedir. Alanının en iyileri arasında yer alan, hem İngilizce hem de Türkçe ders verme becerisine sahip olan hocalarımızla öğrencilerimizin eksiklerini gideriyor, mimarlık hazırlık kursumuzla onları en iyi şekilde sınava hazırlıyoruz.

İtalya'da mimarlık hazırlık kursu

Mimarlık Hazırlık Kursunda Neler Öğreneceksiniz?

2012 yılından bugüne hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde birçok öğrenciye İtalya’da mimarlık eğitimi için danışmanlık sağlayan Pisa Edu, yüksek başarı skoruyla öğrencilerine hizmet vermeye devam ediyor. İtalya’da mimarlık eğitimi için mimarlık hazırlık kursu ile öğrencilerimizin temel bilgi ihtiyaçlarını giderme, açıklarını kapatma ve sınavda maksimum puan almalarını sağlama niyetiyle hareket ediyoruz.

Mimarlık Hazırlık Kursu ile:

 • Tarih, mantık, fizik, matematik, okuduğunu anlama alanında dersler alacak, teknik çizim ve deneme dersleriyle kendinizi geliştireceksiniz
 • Soru tarzlarına aşina olacak, kendinizi geliştireceksiniz
 • Hocaların öğrencilerimiz için özel hazırladığı föyler sayesinde eksiklerinizi göreceksiniz
 • Soru çözümleriyle sınav zamanınızı yönetmeyi öğreneceksiniz
 • Dersler sonunda kendinize uygun, bireysel çalışma planınızı çıkarabileceksiniz

Mimarlık Sömestr Hazırlık Kursu (Online veya Fiziki)

17 NİSAN 2023 – 22 NİSAN 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İtalya’da mimarlık için mimarlık hazırlık kursu, toplamda 48 ders saatinden oluşmaktadır.

Mimarlık müfredat konu anlatımı: Tarih, mantık, fizik, matematik, okuduğunu anlama, teknik çizim alanlarında dersler alacak; soru çözümü ve deneme sınavları ile kendinizi geliştireceksiniz.

Yalnızca 20 kişilik sömestr mimarlık hazırlık kursu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurs Müfredatı

Büyük bir özenle organize ettiğimiz İtalya’da mimarlık için hazırlık kursumuz, öğrencilerimizin mimarlık giriş sınavında karşılaşacağı tüm konuları kapsayacaktır.

 • Tarih (14 ders saati)
 • Mantık (8 ders saati)
 • Fizik (6 ders saati)
 • Matematik (6 ders saati)
 • Okuduğunu Anlama (6 ders saati)
 • Teknik çizim (8 ders saati)

Kurs Ücreti

Mimarlık kursumuzun ücreti KDV dahil 6.200 TL‘dir.

Mimarlık Hazırlık Kursu Yaz Dönemi (Online veya Fiziki)

Mimarlık giriş sınavı her sene Temmuz ayında yalnızca bir kere düzenlenmektedir. Bu nedenle Türkiye’deki üniversite seçme ve yerleştirme sınavından sonra mimarlık giriş sınavına hazırlanmayı tercih eden öğrencilerimiz için yaz döneminde de mimarlık hazırlık kursu düzenlemekteyiz.

Kurs İçeriği: Mimarlık müfredat konu anlatımı + Deneme

Kurs Yeri: Online veya Fiziki (Maslak, Sarıyer)

Kurs Tarihi: 3 Temmuz – 22 Temmuz 2023

Kontenjan: 20 kişi

Kurs Ücreti: KDV dahil 16.200 TL.

Yaz Dönemi Hazırlık Kursu Müfredatı

 • Okuduğunu Anlama
 • Tarih
 • Mantık
 • Fizik
 • Matematik
 • Teknik Çizim
 • Deneme

 

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?