Genel

Pisa Edu Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti

İtalya'da Eğitim Almak İsteyen Öğrenciler İçin Hazırladığımız Ücretsiz Danışmanlık Hizmetleri

Pisa Edu, İtalya’daki en gözde okulların Türkiye Temsilciliği’ni  yapmaktadır. Yıllar içerisinde edindiği tecrübeye dayanarak, bu okulların başvuru ve kayıt sürecinde sunmuş olduğu ücretsiz danışmanlık hizmetleri ile öğrencilere rehberlik eder.

Peki, ücretsiz danışmanlık hizmeti sunduğumuz bu okullar hangileridir?

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi

1868 yılında kurulan Ca’Foscari Üniversitesi QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nın Modern Diller Bölümü’nde dünyanın ilk yüz üniversiteleri arasındadır.  Öğrenciler ekonomi, işletme, mühendislik, dilbilim gibi alanlarda lisans ve yüksek lisans bölümlerinden birini seçebilir. Ayrıca, bu bölümlerde ingilizce ve italyanca dillerinden birinde  eğitim alabilirler.

Pavia Üniversitesi

Pavia Ünivesitesi tıp ve hukuk alanında dünyada oldukça saygın bir yere sahiptir. Bünyesindeki tıp fakültesi tarafından kullanımda olan San Mateo Medical Center, İtalya’daki en ünlü hastanelerden birisidir.

Pisa Üniversitesi

Uluslararası alanda 63.7 puana sahip Pisa Üniversitesi İtalya’nın en çok tercih edilen 6. üniversitesidir. Yapay zeka, veri bilimi, siber güvenlik ve bilgisayar mühendisliği alanlarında sunduğu yüksek lisans programları ile birçok öğrencinin tercihi olmuştur.

Messina Üniversitesi

1548 yılından beri İtalya’nın en iyi tıp eğitimini veren Messina Üniversitesi, bu başarısını sözlü ve yazılı olarak oluşturduğu sınav sisteminden alır. İngilizce ağırlıklı bir programa sahip Messina Üniversitesi, akademik bilgiyi klinik çalışmalarla destekleyen bir eğitim sunar.

Genova Üniversitesi

Teknoloji çağının en önemli konularında biri olan makine öğrenmesi, Genova Üniversitesi’nin bünyesindeki enstitülerde incelenir. Avrupa’nın 36. bilim merkezi olarak görülen Genova Üniversitesi, İtalya’nın en iyisidir.

Macerata Üniversitesi

“Beşeri bilimler aracılığıyla yenilik” mottosu ile kurulan Macerata Üniversitesi uluslararası ilişkiler, turizm ve ekonomi gibi alanlarda yüzyıllardır dünya standartlarında eğitim vermeye devam etmektedir.

Politecnico di Marche

Ekonomi ve işletme alanlarında eğitim veren Politecnico di Marche Üniversitesi, bünyesine yeni eklenen tıp fakültesi ile geleceğin hekimlerini de yetiştirmek için öğrencilerine birçok eğitim programı sunar.

Humanitas Üniversitesi

Tıp ve biyomedikal mühendislik alanında eğitim veren Humanitas Üniversitesi, 2022 yılında Onkoloji Bilim Ödülüne layık görülen ve erken kanser teşhisinde kullanılabilecek bir çalışma ile dünyadaki eğitim kurumları arasında oldukça önemli bir yer edinmektedir.

Roma Unicamillus Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Fizyoterapi, ortodonti ve radyoloji gibi sağlık bilimlerinde sunduğu programlar ile İtalya’nın en çok sağlıkçı yetiştiren üniversitelerinden biri olan Roma Unicamillus Üniversitesi öğrencilerine uluslararası bir kariyer oluşturma imkanı sağlar.

Campus Bio Medico Üniversitesi

Roma’da tıp okumak isteyen öğrencilerin tercihlerinden biri olan Bio-Medico Üniversitesi, verdiği akademik eğitimi bünyesinde bulunan üniversite hastanesinde pratiğe dönüştürme imkanı yaratır. Sağlamış olduğu uygulamalı eğitim alanında İtalya’nın en gözde okullarından birisi konumundadır.

Polidesign

İtalya’nın kültürel mirası sayılan tasarım tutkusunu teknoloji ile birleştirme fikri ile kurulan Polidesign Üniversitesi bu ideali renk dizaynı, kullanıcı arayüz analizi, endüstriyel tasarım gibi yüksek lisans bölümlerinde sunduğu eğitimle gerçekleştirmeyi hedefler.

NABA

Güzel sanatlar alanında İtalya’nın en iyi eğitimini veren NABA, Milano ve Roma’daki kampüsleri ile dünya sanatının en gözde yerlerine yakın olma gibi bir ayrıcalığa sahiptir. 

IED Istituto Europeo di Design

Brezilya, İspanya ve İtalya’da bulunan kampüsleriyle birçok farklı kültürü bünyesine alan IED Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans imkanları ile öğrencilerine bu kültürler arasında nasıl bir mozaik kurulacağına dair eşsiz bir uygulama imkanı sunar.

Domus Academy

Modern çağın ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünlerin tasarımları, marka yönetimi ve moda tasarımı gibi alanlarda sunduğu yüksek lisans programları ile Domus Academy, eğitim aldıkları alanlarda kendi işlerini kurmak isteyen her öğrencinin tercihlerinden biridir.

Marangoni

Floransa ve Milano’daki kampüslerinde verdiği lisans ve yüksek lisans eğitimi ile İtalya’nın tasarım alanında en geniş yelpazeye sahip eğitim kurumudur.  Moda tasarımından iç mimariye kadar dizayn konusunda dünyaca ünlü bir şöhrete sahiptir.

Accademia Italiana

Roma ve Floransa’da bulunan kampüslerinde ürün tasarımı ve marka yönetimleri başta olmak üzere  sunduğu birçok lisans ve yüksek lisans programlarıyla Accademia Italiana, yetiştirdiği öğrenciler ile İtalyan sanatına katkıda bulunur.

Rome University of Fine Arts

Heykelcilik, tasarım, resim gibi alanlarda lisans eğitimi veren Roma Güzel Sanatlar Üniversitesi, film yapımı alanında yüksek lisans programı sunar.

Roma Business School

Daha iyi bir dünya için daha iyi bir yöneticilik gerektiği inancıyla kurulan Roma Business School, İtalya’da uluslararası işletme yüksek lisans programı sunar. Pazarlama ve marka yönetimi alanında verdiği eğitim ile kendine saygın bir yer edinmiştir.

 

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?