Eğitim

İtalya’da İngilizce Uluslararası Hukuk Eğitimi Veren 3 Üniversite

Siz de İtalya'da İngilizce Uluslararası Hukuk Eğitimi Almak İster Misiniz?

Anayasa, yönetim sistemleri ve genel yasama süreci, hukuk kaynakları, mahkeme yapısı, yargı ve atama gibi temel hukuki kavramların oluşumunda sağladığı katkılar ile tanınan İtalya, bu başarısını verdiği kapsamlı hukuk eğitimine borçludur.

Uluslararası hukuk; kamu hukuku, özel hukuk ve uluslarüstü hukuk şeklinde incelenir. Bu kavram “Jus gentium” şeklinde Romalılar tarafından kullanılmaya başlanmıştır ve günümüzde İtalyanların hukuka ilk katkılarından biri olarak değerlendirilmektedir.

 

TORİNO ÜNİVERSİTESİ

Piyemonte’nin Torino şehrinde bulunan üniversite, 600 yılı aşkın süredir verdiği eğitimle İtalya’nın en köklü ve prestijli okullarından birisidir.

İtalyanca dilinde verdiği eğitimin yanında İngilizce olarak sunduğu programlar sayesinde uluslararası bir başarı profiline sahiptir.

Torino Üniversitesi’nde 3 yıl süren uluslararası hukuk lisans programına katılmak için İngilizce yapılacak TOLC-E sınavına girilmesi gerekir. Bu sınav siyaset bilimleri, ekonomi ve yönetim, işletme, uluslararası hukuk gibi bölümlerde eğitim almak isteyen adayların girmesi gereken sınavdır.

 

TRENTO ÜNİVERSİTESİ

Trento Üniversitesi, İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen bir araştırma üniversitesidir. Aynı zamanda İtalya’nın ilk Sosyoloji Fakültesine ev sahipliği yapmaktadır.

İngilizce olarak sunulan Uluslararası hukuk programı birçok öğrenciye uluslararası staj yapma imkanı sağlamaktadır. Trento Üniversitesi tarafından sunulan “mavi diploma” ile dünyanın her yerinde denkliği bulunan bir eğitim alınmış olur.

Trento Üniversitesi kabul şartlarından birisi olarak İngilizce TOLC-E sınavında başarılı bir skora sahip olunmasını ister.

 

BOCCONİ ÜNİVERSİTESİ

Bocconi Üniversitesi, Milano’da bulunan özel bir üniversitedir.  Ekonomi alanında dünyanın en iyi okullarından birisi olan Bocconi Üniversitesi, 2022 / 2023 eğitim öğretim yılı itibarı ile sunduğu İngilizce Lisans programlarına uluslararası hukuk bölümünü de eklemiştir.

Bocconi Üniversitesi vermiş olduğu eğitimi uluslarası alanda faaliyet gösteren akademik kadrosuyla mümkün kılmıştır. Bünyesindeki gelişmiş spor kompleksi ve kütüphanesinde sahip olduğu eser çeşitliliği Bocconi Üniversitesi’ni dünyanın gözde okullarından biri haline getirmiştir.

Bocconi Üniversitesi’nde uluslararası hukuk eğitimi almak isteyen öğrenciler İngilizce olarak yapılacak olan TOLC-E sınavında üstün bir başarıya sahip olmalıdır.

 

 

İtalya’da uluslararası hukuk alanında eğitim alabileceğiniz okulları sizler için derledik. Eğer siz de bu okulların yapmış olduğu sınavlara hazırlamak ve hayallerinizin üniversitesini kazanmak isterseniz, PisaEdu olarak bu hayallerini gerçekleştirmede size danışmanlık sunmaktan onur duyarız.

 

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?