Eğitim

İtalya Üniversiteleri Sınav Tarihleri 2022

2022 Yılı İtalya Üniversiteleri Sınav Tarihleri

İtalya üniversiteleri sınav tarihleri yaklaşmaya devam ediyor. Zaman ilerledikçe heyecanı artan öğrencilerimiz için sınav tarihlerini tek tek yazarak onlara rehber olmak istedik.

İtalya Üniversiteleri Sınav Tarihleri

İtalya’da tıp, mimarlık, mühendislik gibi bir bölümde eğitim almak istiyorsanız belirli tarihlerde düzenlenen sınavlara girmek zorundasınız. İtalya’da en çok tercih edilen bu bölümler için 2022 yılı sınav tarihlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bununla birlikte ekonomi, işletme, genetik, biyoinformatik, eczacılık vb bazı bölümler de yine sınavla kabul verebilmektedir. TOLC sınavı ile kabul veren bölümler için öğrenciler, üniversite tarihini kaçırmadıkları sürece her ay 1 kere sınava girebilir. Cisia kurumu tarafından düzenlenen TOLC sınavları ayda birçok kez çok çeşitli zamanlarda düzenlendiği için TOLC tarihleriyle ilgili bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

IMAT Sınav Tarihi

İtalya’daki devlet üniversitelerinde tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken IMAT sınavı her sene Eylül ayında yapılmaktadır. 2022 yılı için belirlenen tarih 13 Eylül oldu.

İtalyanca Tıp ve Diş Hekimliği Sınav Tarihi

IMAT sınavının İtalyanca versiyonu olan ve İtalyanca dilinde tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin katılması gereken sınav da yine IMAT gibi her sene Eylül ayında düzenlenir. 2022 yılı için belirlenen tarih 6 Eylül olmuştur.

Sağlık Bölümlerine Giriş Sınavı

2022 yılı için sağlık bölümlerine giriş sınavı 15 Eylül olarak belirlenmiştir.

Eğitim Bölümlerine Giriş Sınavı

2022 yılı için eğitim bölümlerine giriş sınavı 20 Eylül olarak belirlenmiştir.

Sağlık Bölümleri Uzmanlık Giriş Sınavı

2022 yılı için sağlık bölümleri uzmanlık giriş sınavı 28 Eylül olarak belirlenmiştir.

İtalyanca Veterinerlik Giriş Sınavı

2022 yılı için İtalyanca veterinerlik giriş sınavı 8 Eylül olarak belirlenmiştir.

Politecnico di Torino Mühendislik ve Tasarım Sınavı

İtalya’nın ve dünyanın en iyi teknik üniversiteleri arasında yer alan Politecnico di Torino (Polito) yılda birçok kez sınav düzenlemektedir. Non-Eu yani Avrupa Birliği vatandaşı olmayan öğrencilerin yılda 3 kez sınava girme hakkı bulunmaktadır. Öğrencilerin son girdikleri sınavlar kabul edilmektedir.

Politecnico di Torino 2022 – 2023 mühendislik ve tasarım sınav tarihleri şöyledir:

  • 9 Mart 2022
  • 24 Mart 2022
  • 24 Mayıs 2022
  • 14 Haziran 2022
  • 12 Temmuz 2022
  • 15 Temmuz 2022
  • 22 Temmuz 2022

Politecnico di Torino Mimarlık Sınav Tarihi

Politecnico di Torino mimarlık sınavı her sene Eylül ayında düzenlenmektedir ancak 2022 için henüz tarih belli değildir. Tarih netleştiğinde bu sayfadan duyurulacaktır.

Politecnico di Milano Mimarlık Sınav Tarihi

Politecnico di Milano (Polimi) mimarlık sınavı da Polito gibi her sene Eylül ayında düzenlenmektedir. 2022 senesi için henüz tarih belli değildir. Tarih netleştiğinde bu sayfadan duyurusu yapılacaktır.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?