İtalya'da Yaşam

Padova’da Öğrenci Olmak

Padova Üniversitesi ve Padova'da Yaşam

Padova’da öğrenci olmak İtalya’da eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için oldukça kıymetli deneyimler sunar. Nefes kesen manzaralar, damakta şenlik yaratan yerel mutfaklar ve tarihi – kültürel mekanlar bu deneyimi daha da değerli kılar.

İtalya’da eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için şehir ve üniversite tercihinde bulunmak her zaman kolay değildir. Şehirlerin büyüleyici havaları ve sundukları imkanlar, öğrencilerin bir tercihte bulunmasını zorlaştırabilir. Padova da onlardan biri. Ülkenin kuzeyinde, Venedik’ten çok da uzakta olmayan bu pitoresk şehir, Padova Üniversitesi’yle popüler bir eğitim şehridir.

Hem üniversitesi hem de şehrin sunduklarıyla Padova’nın neden bu kadar tercih edildiğini maddelerle açıklıyoruz.

İtalyan kültürünü her ayrıntısıyla yaşamak

Milano ve Roma gibi şehirlere kıyasla daha küçük bir şehir olsa da Padova, orada yaşayan insanlara büyük bir şehirde yaşıyormuş hissi yaratır. Dünyanın en eski üniversite botanik bahçesi, öğrencilerin ücretsiz ziyaret edebileceği UNESCO Dünya Mirası alanlarıyla çeşitli müzeler, anıtlar ve yerel pazarlara ev sahipliği yapan Padova, erişilebilirlikten ödün vermeden İtalyan kültürünü deneyimlemek isteyen herkese kucak açar.

“Padova’da yaşamak nasıl bir his?” sorusunu yanıtlayan Padova Üniversitesi öğrencileri arasında şu yanıtlar ortaktır: “Tam anlamıyla bir İtalyan öğrenci şehri. Her yere bisikletle gidebilirsiniz, parkları, sanatı, küçük sokakları ve muhteşem çevresiyle sizi adeta sarar. Sıcak kanlı insanları, lezzetli yemekleriyle burada yaşama çok kısa sürede adapte olabilirsiniz.”

Padova’da eğitim almanın bir diğer artısı konumudur. Venedik, Milano, Verona, Alpler, Dolomitler ve Garda Gölü’ne ve ayrıca iki havalimanına yakınlığı sayesinde uluslararası öğrencilere kolayca ulaşım imkânı sağlar; İtalya’nın popüler lokasyonlarına kolayca erişme ve keşfetme şansı verir.

Padova’da öğrenci olmak arkadaş canlısı uluslararası ortam demek

Bazen bir şehirden diğerine taşınmak bile çok zorken, bir ülkeden başka bir ülkeye öğrenci olarak taşınmak ve orada bir yaşam kurmak çok daha korkutucu ve zor gibi görünebilir. Tam da bu sebeple Padova şehri yönetimi ve Padova Üniversitesi, dostane ve kültürel açıdan çeşitli bir öğrenci ortamı yaratmak gayesiyle çalışmaktadır. Böylece İngilizce ve İtalyanca lisans ve yüksek lisans programlarına katılan binlerce uluslararası öğrenci ‘Global Engagement Office’in kişiselleştirilmiş desteğinden, ücretsiz İtalyanca dil kurslarından ve sıcak yerel topluluk havasından yararlanabilmektedir.

Padova’da öğrenci olmak uygun ücretlere dünya standartlarında eğitim demek

Akademik itibarı yüksek bir üniversitede eğitim almak istiyorsanız Padova Üniversitesi tam olarak aradığınız üniversite. Yüksek öğrenim kurumlarının değerlendirilmesinden sorumlu ulusal ajans ANVUR, Padova Üniversitesi’ni öğretim ve araştırma kalitesi açısından İtalya’daki en iyi üniversite olarak belirlediğini söylemeden geçmeyelim.

1222 yılında kurulan üniversite, araştırma kalitesi ve çok disiplinli müfredatıyla ünlü. Lisans ya da yüksek lisans fark etmeksizin Padova Üniversitesi, mühendislikten işletmeye, bilim, beşeri bilimler, tarım ve çok daha fazlasıyla akademik profilinize ve kişisel ilgi alanlarınıza uygun çok çeşitli programlar sunar.

Gelişmiş araştırma tesisleri, laboratuvarları ve eğitim müfredatının yanı sıra üniversite sunduğu stajlar, diğer üniversitelerle yaptığı iş birlikleri, endüstri liderliğindeki projeleri, sosyal beceri geliştirme etkinlikleri ve çok daha fazlasıyla öğrencilerini tam donanımlı şekilde yetiştirir.

Üniversite ücretleri konusunda sunduğu avantajlar ve burs alma şansıysa Padova Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ileriye taşıyan başka bir önemli konudur.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?