Üniversiteler

Domus Academy

Domus Academy Hakkında genel Bilgiler

Domus Academy logoDomus Academy, Milano, İtalya’da bulunan özel bir tasarım okuludur. Moda, endüstriyel tasarım ve tasarım yönetimi alanlarında lisansüstü ve profesyonel kurslar sunmaktadır. İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından müzik, dans ve sanat dallarında derece vermeye yetkili kurumlar arasında listelenmemiştir.

Domus Academy, Domus ve Quattroruote dergilerini yayınlayan Editoriale Domus’un sahibi Mazzocchi ailesi tarafından 1982 yılında kurulmuştur.

Seksenlerin başında Milano, İtalyan tasarımının merkez üssü olarak ortaya çıktı. Yine de şehirdeki hiç kimse resmi bir şekilde tasarımı öğretmiyordu. En iyi sanat eleştirmenleri ve tasarımcılar, bu boşluğu doldurmak ve yeni nesil tasarımcılara akıl hocalığı yapmak için olağanüstü bir fırsat yakaladılar. 1982’de İtalya’nın ilk lisansüstü tasarım okulu olan Domus Academy’i kurdular. Kurucular, dünyanın her yerinden öğrencilerin ve öğretim üyelerinin bir araya gelip fikir alışverişinde bulunacakları bir okul tasarladılar. Çağdaş tasarımın en önemli yönlerine odaklanan gerçek dünya projelerine liderlik etmeleri için şirket temsilcilerini getirecek bir okul.

İlk yıllarda, Ettore Sottsass, Alessandro Mendini, Denis Santachiara ve Philippe Starck gibi önde gelen tasarımcılar, öğretim görevlisi ve atölye lideri olarak yer aldı. Domus Akademisi, “tasarlayarak öğrenme” metodolojisi ve süreci sonuçlardan daha önemli gören ve insanları herhangi bir projenin merkezi unsuru olarak gören insancıl yaklaşımı ile uluslararası sahnede hızla güçlü bir üne kavuştu.

Günümüzde Domus Academy, tasarım dünyasının en iyi isimlerini mentor ve misafir profesör olarak dahil etmeye devam ediyor. Öğrenciler, başarılı bir proje oluşturmanın ilk adımları olarak hem gayreti hem de hataları teşvik eden bir bağlamda kişiliklerini ifade etmekte özgürdür. Okul, kurucu ilkelerinden birine sadık kalmıştır: tasarım sadece yeni çözümler sunmaktan ziyade yeni sorunları da ortaya çıkarmalıdır.

Domus Academy yaşayan bir laboratuvardır. Yıldız kariyerlerinin başladığı bir yerdir. Çok çeşitli tasarım uzmanlıklarında bir yıllık yüksek lisans kursları sunan okul, benzersiz “tasarlayarak öğrenme” metodolojisine odaklanır.

Bu, moda, ürün tasarımı, etkileşim tasarımı, lüks ürünler ve daha fazlasındaki en heyecan verici markalardan bazılarıyla işbirliği içinde gerçek hayattaki tasarım sorunlarını çözerek bilgi ve pratik beceriler kazanabileceğiniz anlamına gelir. Atölyelerde, stajlarda ve / veya saha deneyimlerinde, en çağdaş tasarım zorluklarını yeni ve orijinal yollarla ele almak için doğrudan şirketlerle çalışacaksınız. Ve bunu alanlarında profesyonel ve kanaat önderi olan öğretim üyelerinin rehberliğinde yapacaksınız.

Domus Academy, kariyerinizi hızlandıracak bağlantılar kurabileceğiniz, ortak projelerden ilham alabileceğiniz, becerilerinizi ve yeteneklerinizi kendi kendinize yönetebileceğiniz bir şekilde geliştirebileceğiniz bir okuldur. İster geleneksel bir işte çalışmak ister kendi başlangıç ​​şirketinizi kurmak isteyin, Domus Academy sizi moda veya tasarım endüstrisinde lider olmaya hazırlayacaktır.

Kampüs ve Barınma

NABA (Nuova Accademia di Belle Arti) ile paylaştıkları 13 binadan oluşan kampüsü Milano’nun Navigli semtinde bulunmaktadır. Tarihi eserleri ve hareketli alışveriş caddeleri ile toplu taşıma araçlarına yakın ve şehir merkezine uzak değildir. Burada okuyan 50’den fazla ülkeden 4000 öğrenciyle, kampüsü gerçekten canlı, çok kültürlü bir ortamdır. Aynı zamanda dünya standartlarında birkaç tesise sahiptir.

Kaydın ilk gününden itibaren mevcut olan Domus Academy, öğrencilerine Milano’da kalacakları yer aramayı ve seçmeyi kolaylaştırmak için ücretsiz bir konut hizmeti sunar. Domus Academy ile özel ev sahipleri arasındaki anlaşmalar sayesinde, ortak dairede çift kişilik veya tek kişilik odalar veya tam daireler geçici konaklamalar için kullanılabilir.

Bunun dışında kendi imkanlarınızla da kiralık oda ve daireler bulabilirsiniz. Milano’da aylık kiralık oda ya da daire bulmanız için birçok yer vardır. Kiralık oda fiyatları 500 ile 650 Euro arası, kiralık daire fiyatları 800 ile 1000 Euro arasında değişmektedir.

Milano’da Yaşam

Lombardiya bölgesinin merkezi olan Milano, Avrupa Birliği’nin en dinamik ve renkli şehirlerinden biridir. İtalya’nın önde gelen araştırma ve geliştirme yatırımları ve teknolojik yeniliklere olan bağlılığıyla ulusal ekonomide bir liderdir. İtalya’nın kuzeyindeki merkezi konumu sayesinde dünyaca ünlü yerlere erişimi vardır.

Milano’da yaşamak heyecan verici bir tecrübedir. Milano, bilim, finans, moda, tasarım, yayıncılık, tiyatro, müzik, yemek ve uluslararası ticaretiyle dünyaca ünlüdür. Ayrıca hayat dolu bir şehir olduğundan birçok kültürel ve sportif fırsat da sunar. Bu kadar çeşitli aktivitelerin olmasının yanı sıra diğer İtalya şehirleriyle karşılaştırılınca daha pahalı bir yerdir.

Sıralamalar

 • 2019 – The Business of Fashion Assessment 2019, Özel Mükemmellik Rozetleri.
 • 2017 – The Business of Fashion, Domus Academisi’ni 2017’nin En İyi 10 Global Graduate Fashion Business Courses ve En İyi 30 Global Fashion Schools 2017’de sıraladı.
 • 2017 – Azure dergisi, Domus Academisi’nin Etkileşim Tasarımı Yüksek Lisansı ve İç Mekan Tasarımı ve Yaşam Tasarımı Yüksek Lisansı’nı dünyadaki en iyi programlardan bazıları olarak derecelendirdi.
 • 2016 – Moda İşletmesi, Domus Academisi 2016’nın En İyi Küresel Moda Okulları’nda Öğrenme Deneyimi alanında 2. sırada yer aldı.

Domus Academy Yüksek Lisans Bölümleri

 • İç ve Yaşam Tasarımı (İngilizce)
 • Ürün Tasarımı (İngilizce)
 • Kentsel Vizyon ve Mimari Tasarım (İngilizce)
 • Etkileşim Tasarımı (İngilizce)
 • Hizmet Tasarımı (İngilizce)
 • Görsel Marka Tasarımı (İngilizce)
 • Moda Tasarımı (İngilizce)
 • Moda Yönetimi (İngilizce)
 • Moda Stilleri ve Görsel Mağazacılık (İngilizce)
 • İşletme Tasarımı (İngilizce)
 • Lüks Marka Yönetimi (İngilizce)

Ücretler ve Burs Olanakları

 • Yüksek lisans eğitimi: 29.000 Euro

Okul, öğrencilere çeşitli indirimler yapabilmektedir

Başvuru Şartları

 • Yüksek lisans programıyla uyumlu lisans diploması
 • Min IELTS 5.0 Academic İngilizce dil yeterliliği

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?