Üniversiteler

Accademia Italiana

Accademia Italiana Hakkında Genel Bilgiler

Accademia Italiana logoAccademia Italiana, 1984 yılında Floransa’da mimar Vincenzo Giubba tarafından kurulmuştur ve günümüzde Floransa ile Roma’da kampüsleri bulunmaktadır. Eğitim programları, çalışma süresine göre hem İtalyanca hem de İngilizce olarak verilmektedir.

Accademia Italiana, kendi alanındaki en prestijli uluslararası enstitülerden biri olarak kabul edilmektedir.

Accademia Italiana, İtalya Eğitim Bakanlığı (MIUR) tarafından bir lisans derecesine eşdeğer yasal olarak tanınan dereceler vermek üzere yetkilendirilmiş Toskana’daki ilk özel moda ve tasarım akademisidir.

Enstitü ayrıca, üç yıllık uluslararası eğitimin tamamlanmasının ardından Avrupa Yüksek Öğrenim Okulları Akreditasyon Kurulu tarafından Avrupa Lisans Diploması vermek üzere akredite edilmiştir. Accademia Italiana’nın üç yıllık lisans programlarına kayıtlı öğrenciler çift diploma alabilir. Accademia Italiana’nın öğrenci topluluğu uluslararası ve çok ırklıdır ve öğrencilerine kültürel olarak zenginleştirilmiş bir eğitim deneyimi sağlar.

Accademia Italiana, öğrencilerinin eğitimine ve mesleki gelişimine adanmış programlarla otuz yılı aşkın süredir tasarım alanlarında faaliyet göstermektedir. İşe yerleştirme ofisi, iş dünyasına girmelerine yardımcı olur. Accademia Italiana’nın profesörleri, öğrencilerini tasarım alanlarında başarılı olmak için gereken en üst düzey teknik becerilerle hazırlayan, öğretim alanlarında profesyoneldir. Eğitim programları, tasarımın tüm yönlerini ve uygulamalarını kapsayan 360 derecelik bir bakış açısı sunar ve mezunlarını küresel iş piyasasında farklı pozisyonlar için hazırlar. Sınıfların en fazla yirmi ila yirmi beş öğrencisi vardır, bu nedenle profesörler her öğrencinin ilerlemesini dikkatle takip edebilir.

Avrupa’nın en iyi sanat, moda ve tasarım okullarından biri olan Accademia Italiana, ünlü anıtlar, sanat hazineleri ve mimarinin ortasında hem Floransa hem de Roma’daki kampüslerliyle öğrencilere eşsiz bir öğrenim deneyimi yaşatır. İtalya ve dünyanın her yerinden öğrenciler, çeşitli tasarım, sanatsal ve dilbilimsel alanlarda profesyonel gelişim ve uzmanlaşma için mükemmel ortamı bulmak için Accademia Italiana’ya gelmektedir.

Her akademik dönem, okula ve heyecan verici İtalyan şehri Floransa’ya tanıtılacağınız bir oryantasyon dönemi ile başlar. Programlar ayrıca Toskana çevresindeki önemli yerleri ziyaret edeceğiniz bir dizi gezi içerir.

Kampüs ve Barınma

Accademia Italiana, öğrencilerine Floransa ve Roma’nın merkezi bölgelerinde bulunan apartmanların ev sahipleriyle iletişime geçmelerini sağlayan ücretsiz bir konut hizmeti sunmaktadır. Okuldaki diğer öğrencilerle paylaşılan apartman daireleri tamamen mobilyalı olup, içerisinde wifi, çamaşır makinesi ve televizyon bulunmaktadır.

Tek kişilik bir odanın ortalama fiyatı ayda yaklaşık 500-600 Euro artı kamu hizmetleri ve bir çift kişilik oda (bir oda arkadaşıyla paylaşılan) ayda 400-450 Euro artı hizmetlerdir. Bir stüdyo veya iki odalı daire için fiyat, aylık 750 ila 950 Euro artı kamu hizmetleri arasında değişir.

Odalar Eylül’den Mayıs’a (Lisans derecesine ve profesyonel programlara kayıtlı öğrenciler için) ve Ekim’den Mayıs’a (Yüksek Lisans programlarındaki öğrenciler için) mevcuttur. Floransa’da Ocak ayında başlayan programlara kaydolan öğrenciler, yalnızca bir dönem (Ocak – Mayıs) için konaklama rezervasyonu yapabilirler.

Okulun konaklama hizmetleri dışında kendiniz de ev ya da daire kiralayabilirsiniz. Floransa’nın çoğu bölgesinde kiralayabileceğiniz oda ve daireler mevcuttur. Aylık oda fiyatları 350 ile 500 euro arasında, aylık daire fiyatları ise 500 ile 1000 Euro arasındadır.

Floransa’da Yaşam

Floransa, orta İtalya’da bir şehir ve Toskana bölgesinin başkentidir.  Floransa, orta çağ Avrupa ticaret ve finans merkeziydi ve o dönemin en zengin şehirlerinden biriydi. Birçok akademisyen tarafından Rönesans’ın doğum yeri olarak kabul edilir ve “Orta Çağ Atinası” olarak adlandırılır. Çalkantılı siyasi tarihi, güçlü Medici ailesi tarafından yönetilen dönemleri ve çok sayıda dini ve cumhuriyetçi devrimi içerir.

Floransa, bugün yaşadığımız dünyayı değiştiren pek çok şeyle tanınır. Floransa, Rönesans’ın beşiği olarak sanatıyla, Michelangelo, Dante ve Da Vinci gibi ünlü eski sakinleri ve tabii ki Ponte Vecchio ve Duomo gibi ünlü yerleri ile tanınır.

Accademia Italiana Lisans Bölümleri

 • Moda Tasarım (İngilizce)
 • İç Mekan ve Ürün Tasarımı (İngilizce)
 • Fotoğrafçılık (Ingilizce)
 • Grafik Tasarım (İngilizce)
 • Mücevher Tasarımı (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri

 • Moda ve Tekstil Tasarım (İngilizce)
 • Moda Tasarım ve Yönetim (İngilizce)
 • Ürün Tasarımı (İngilizce)
 • İç Tasarım (İngilizce)
 • Grafik Tasarı (İngilizce)
 • Profesyonel Fotoğrafçılı (İngilizce)

Ücretler ve Burs Olanakları

 • Lisans eğitimi: 1300 Euro + 7520 Euro
 • Yüksek lisans eğitimi: 1500 Euro + 8150 Euro

Okul, öğrencilere çeşitli indirimler sunmaktadır

Kabul Şartları

 1. Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimi veya bir üniversitenin ilk yılını tamamlamak.
 2. ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında barajı geçmek.
 3. İngilizce eğitim almak isteyenler için sözlü mülakat yeterli ise bu mülakatı geçmek ya da TOEFL/IELTS sahibi olmak.
 4. İtalyanca eğitim almak isteyenler için konsolosluğun öngördüğü İtalyanca seviyesine gelmek.
 5. Ayrıca kendi sınavını yapan üniversitelerde bu sınavdan başarılı bir puan almak.
 6. Accademia Italiana’da tüm programlar İtalyanca ve İngilizcedir. Üniversiteye katılan öğrenciler İtalyanca eğitimi de almak zorundadır.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?