Üniversiteler

Campus Bio-Medico Üniversitesi

Campus Bio-Medico Üniversitesi (Università Campus Bio-Medico)

Università Campus Bio-Medico logoCampus Bio-Medico Üniversitesi, biyomedikal bilimlere insan yaşamının değerini ve merkezi odak noktası olan kişiyi geri kazandırmak amacıyla 1993 yılında kurulmuştur. Gençlere, bir öğrenci ve öğretmen topluluğu olarak üniversite nosyonuna göre çeşitli disiplinlerin birliğine dayanan kültürel, profesyonel ve insan odaklı bir akademik oluşum programı sunulmaktadır. Bu projenin ayrılmaz bir parçası, belirli hastalık deneyimlerinde insan hizmetinin boyutunun tam anlamıyla devreye girdiği Campus Bio-Medico Üniversite Hastanesi’dir.

Roma Campus Bio-Medico Üniversitesi, tüm faaliyetlerinin ana hedefi olarak insanın iyiliğini takip ederek entegre öğretim, araştırma ve sağlık hizmeti yapılarını teşvik eder

 

Üniversite, öğrencilere kültürel, mesleki ve insani gelişimlerini hedefleyen biçimlendirici bir deneyim sunar ve hizmet ruhu içinde becerilerin kazanılmasını sağlar. Ortak amaç, gerçekliğe, dünyaya ve yaşadıkları çevreye, girmeye hazırlandıkları mesleğe tutku duyan gençler yetiştirmek ve onlara kişisel gelişim deneyimi olarak bir iş anlayışı aşılamaktır.

Öğretim, araştırma ve sağlık hizmetlerinin birbirine bağlı tesislerle tek bir lokasyonda gerçekleştiği bir eğitim ortamı sunar; bireyin refahının tüm faaliyetlerin nihai amacı olduğu ve öğrenmenin hasta bakımı ile ilgili tüm alanlarda bilim ve araştırmaya disiplinler arası bir yaklaşımla desteklendiği bir yerdir.

Roma Campus Bio-Medico Üniversitesi ayrıca öğrencilere kütüphane, barınma, spor tesisleri, mali yardımlar ve / veya burslar, yurtdışında eğitim ve değişim programları ve idari hizmetler dahil olmak üzere çeşitli akademik ve akademik olmayan tesisler ile hizmetler sunmaktadır.

2000 öğrencilik kapasitesi Campus Bio-Medico Üniversitesi’ni küçük üniversiteler grubuna koyar. Üniversitede 199 uzman çalışmaktadır.

Kampüs ve Barınma

Öğrenci Mali Yardım Ofisi, öğrencilerin ihtiyaçlarına en uygun konaklamayı bulmalarına yardımcı olur. Aşağıdakiler sunulmaktadır:

 • Öğrenci Evi: Pansiyonlar “Borgo Primo Centro”da bulunmaktadır ve 21 özel odasıyla çalışanların ve öğrencilerin kullanımına açıktır.
 • Kadın Yurtları
 • Erkek Yurtları
 • Domus Italia Öğrenci Evleri: Kiralık mülkler, kampüse 3,5 km uzaklıkta bulunan Fonte Laurentina bölgesinde öğrencilerinin kullanımına sunulmuştur. Ulaşım servisi de sunulmaktadır. İki odalı daireler mevcuttur ve bir garaj, bir zırhlı kapı ve bir görüntülü kapı telefonu içermektedir. Bölge, yakınında bisiklet yolları bulunan Roma’nın kalbinde yeşil bir ortamla çevrilidir. Kira sözleşmeleri doğrudan Domus Italia ve Roma Campus Bio-Medico Üniversitesi öğrencileri arasında imzalanır.

Onun dışında kendi imkanlarınızla da kiralık oda ya da daire bulmanız için birçok yer vardır. Şehirde oda kiralama ücreti 250 ile 600 Euro arasındadır. Aylık daire kiralama ücreti ise 600 ile 1800 Euro arasında değişmektedir.

Roma’da Yaşam

Her şeyden önce, şehrin kendisi her mahallesiyle çok büyük, geniş ve farklı. Herkes, kişisel zevklerine göre kendisi için doğru yeri bulabilir. Roma’da birçok üniversite ve birçok öğrenci bulunuyor. Bu açıdan bakacak olursak genç bir şehirden söz ediyoruz, kültürel ve eğitim amaçlı birçok yer bulunmasının yanı sıra öğrenciler için indirim sunan birçok yer de mevcut. Ve özellikle öğrenci olarak Roma’da yaşamak, şehir hakkında oldukça farklı bir algı sunuyor. Aylık harcamalar bir öğrenci için ortalama 800 Euro civarı oluyor.

Sıralamalar

 • Her yıl İtalya’nın en iyi ilk 100 üniversitesinin arasında yer almaktadır.
 • CWUR 2019-2020 sıralamasına göre İtalya’da 52, dünyada 1173. sıradadır.

Lisans Programları

 • Tıp (İngilizce)
 • Hemşirelik
 • Tıbbi Radyoloji Görüntüleme Teknikleri ve Radyoterapi
 • Endüstri Mühendisliği
 • Gıda Bilimi ve İnsan Beslenmesi

Ücretler ve Burs Olanakları

 • Tıp eğitimi senelik ücreti 18.000 Euro’dur. Aile geliri ve öğrenci başarısına göre okul burs verebilmektedir.

Kabul Şartları

 • Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimi veya bir üniversitenin ilk yılını tamamlamak.
 • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında barajı geçmek.
 • İngilizce eğitim almak isteyenler için sözlü mülakat yeterli ise bu mülakatı geçmek ya da TOEFL/IELTS sahibi olmak.
 • İtalyanca eğitim almak isteyenler için konsolosluğun öngördüğü İtalyanca seviyesine gelmek.
 • Tıp bölümünü seçmek isteyen öğrencilerin BMAT veya IMAT sınavlarında başarılı olmuş olması gerekmektedir.

Tıp Bölümüne Giriş Detayları

 • Tıp bölümüne başvurular 7 Ocak 2021-5 Mart 2021 tarihleri arasında yapılmaktadır.
 • Tıp bölümüne giriş için IMAT sınavı dışında bir de sözlü mülakat yapılır. Sözlü mülakat 24 Mart 2021 tarihinde gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?