Eğitim

İtalya’da Sosyoloji Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya'da Sosyoloji Yüksek Lisans Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler

İtalya’da sosyoloji yüksek lisans eğitimi, insanın birbiriyle nasıl etkileşime girdiğini anlamanıza izin verecektir. Bu programlar size dünya genelindeki toplumlarda ve zaman içinde insan etkileşimi hakkında nasıl araştırma yapacağınızı ve sonuçlara nasıl ulaşacağınızı öğretecek.

Lisans programınızda sosyal bilimlerin temellerini öğrendiyseniz, böylece bizi çevreleyen toplumu çeşitli yönleriyle tanımayı ve analiz etmeyi biliyorsanız, eğitiminize devam ederek araştırma ve analiz gibi alanlarda çalışma dünyasında kullanılacak beceriler edinebilirsiniz. Sosyal fenomenlerin, kamusal politik iletişimin yanı sıra sosyal müdahalelerin planlanması ve uygulanmasında da rol oynayabilirsiniz.

Sosyoloji yüksek lisans eğitimi sonrasında sosyolog, akademisyen, araştırma görevlisi gibi kariyer seçimleri yapabilirsiniz.

Neden İtalya’da Sosyoloji Yüksek Lisans Eğitimi?

 • Dünyanın önde gelen okullarında, en iyi sosyoloji programlarından birine katılacaksınız.
 • Mezuniyette alınan Mavi Diploma yardımıyla bütün dünyada ve Türkiye’de sosyoloji diplomanız geçerlidir.
 • İtalya’da sosyoloji yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir.
 • Mezun olduktan itibaren 1 sene daha kalabilir, bu süreçte iş bulabilir ya da yeni bir iş kurarsanız Avrupa’da yaşamaya devam etme hakkınız olacak.

İtalya’da İngilizce Sosyoloji Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler

Trento Üniversitesi
 • Sosyoloji ve Sosyal Araştırma
Bologna Üniversitesi
 • Dil, Toplum ve İletişim
Roma Amerikan Üniversitesi (Özel üniversite)
 • Sürdürülebilir Kültürel Miras

İtalya’da Sosyoloji Yüksek Lisans Eğitimi için Gerekenler

 • Sosyoloji bölümünden ya da ilgili bir alanda lisans diploması.
 • Eğitim için en az B2 İngilizceye sahip olduğunuzu gösteren belge.
 • CV
 • Motivasyon mektubu

İtalya’da Sosyoloji Yüksek Lisans Eğitimi ve Burs Seçenekleri

İtalya’da siyaset bilimi yüksek lisans eğitimi için yıllık okul ücreti devlet üniversiteleri için 500-3.000 Euro arasındadır. Aile geliri veya ihtiyaca göre burs seçenekleri bulunmaktadır. Roma Amerikan Üniversitesi senelik ücreti 16.000 Euro’dur, ihtiyaç ve başarı oranına göre burs verebilmektedir.

Pisa Edu Ne Yapar?

Pisa Edu, yüksek lisans öğrencilerine kabul garantisi sunar, bölüm başvurularından vize ve denklik işlemlerine, resmi evrak bilgilendirmesinden resmi prosedürlerin tamamlanmasına, havalimanı karşılamasından konaklama bulunmasına kadar her konuda öğrencisine danışmanlık sağlar.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?