Üniversiteler

IULM Üniversitesi

IULM Üniversitesi (Università di comunicazione e lingue)

IULM Üniversitesi logo1968 yılında kurulan Libera Università di Lingue e Comunicazione IULM Üniversitesi (Dil ve İletişim Üniversitesi), Milano metropolü Lombardiya’nın kentsel ortamında bulunan, kar amacı gütmeyen özel bir yüksek öğrenim kurumudur. Ayrıca Roma’da bir kampüsü vardır.

IULM Üniversitesi, iletişim ve yeni medya, diller, turizm, sanat ve tasarım alanlarında eğitim için İtalya’daki mükemmellik merkezidir. IULM Üniversitesi, 50 yılı aşkın bir süredir eğitim misyonunu uzmanlık, bilgi ve farkındalığa dayalı olarak inşa etmekte, mesleki yeterlilik, sosyal beceriler ve kültürel bilgiyi entegre etmektedir.

IULM ayrıca öğrencilere kütüphane, barınma, spor tesisleri, mali yardımlar ve / veya burslar, yurtdışında eğitim ve değişim programları ve idari hizmetler dahil olmak üzere çeşitli akademik ve akademik olmayan tesisler ve hizmetler sunmaktadır.

IULM Üniversitesi, iş dünyasının dinamiklerine güçlü bir şekilde odaklanmaya devam ederken, öğrencilerine yeni eğitim sınırları sunarak kültürel hazırlığına odaklanmaya kararlıdır.

Dil ve iletişim alanlarında eğitim için bir referans noktası olarak doğmuş, aynı zamanda turizm ve kültürel mirasın geliştirilmesi alanlarında bir mükemmellik kutbu haline gelmektedir. Üç fakültesi, üç yıllık lisans programları, yüksek lisans programları, çok sayıda üniversite lisansüstü dersleri ve deneyim sonrası kursları ile üniversite kapsamlı bir eğitim fırsatları yelpazesi sunar.

IULM, öğrencilerine eksiksiz bir kültürel arka plan ve sağlam bir hazırlık, teori ve pratik deneyimin bir karışımını garanti eder: iş dünyasına başarıyla girmek isteyenler için her zaman son derece yararlı olduğu kanıtlanmış entegre bir yaklaşım.

IULM Üniversitesi her zaman bir öncü olmuştur: yıllar içinde eğilimleri öngörmüş ve değişikliklere adapte olmuş, sürekli gelişen bir sistemde dinamik bir güç olarak hareket etmiştir.

Bugün, çevresinin sosyo-ekonomik mekanizmalarında kök salmıştır: öğretim ve araştırma için katma değer üreten ortak çıkarlara yönelik projeler geliştirmek için önemli akademik olmayan kurumlara yaklaşmasına izin veren değerli bir koşula sahiptir.

Temel unsur, eğitim fırsatlarının gelişimini ve aynı zamanda bunu gerçekleştiren mezunlar ve bundan yakın gelecekte faydalanacak şirketler için gelişini de önceden belirleyen bir başlangıç noktası olan araştırmadır. IULM’un araştırmaya verdiği ilgi, tamamlanan ve devam eden pek çok çalışmada doğrulanan önemli bir tutarlılık işaretidir: kurumsal iletişimden siyasete, antropolojiden modaya kadar uzanan çalışmalar. Daima yeni kaynaklar üreten, sürekli evrim içinde bir laboratuvar: sadece üniversite için değil, aynı zamanda genel olarak toplum için, kurumlar ve işletmeler için.

IULM Üniversitesi’nin misyonu, yeni nesil profesyonelleri zorluklara hazırlamaktır. IULM, gerçek dünyaya sıkı sıkıya bağlı olan ve özellikle yeni iş profillerine odaklanan bir teori ve pratiğin karışımına dayanan yenilikçi bir öğretim yöntemi sunar. Tüm programlar, işgücü piyasasında çok talep edilen yumuşak becerilerin (takım çalışması, karar verme, kendi kendini yetkilendirme, kişilerarası iletişim) edinilmesine izin verir.

Öğretim kadrosu, medya ve iletişim, profesyonel hizmetler, işletme, kamu yönetimi ve kültür kuruluşlarından yöneticileri ve profesyonelleri içerir. Öğretim; konferanslar, sınıf etkinlikleri ve vaka çalışmaları, sürekli değerlendirme, İtalya’da ve yurtdışında stajlar ve uluslararası öğrenci değişimleri yoluyla yapılır.

Kampüs ve Barınma

IULM Üniversitesi kampüsü, modern öğretim olanaklarına sahip bir çalışma merkezi içerir. Yakın zamanda yaklaşık 400 kişilik bir kantin, araştırma enstitüsü olması amaçlanan bir bina, bir oditoryum ve bir öğrenci yurdu ekledi.

IULM Üniversitesi’nin tüm Milano’da anlaşmalı olduğu birçok konut şirketi vardır. Okulla iletişime geçilmesi halinde yardım edilecektir. Milano’da aylık kiralık oda ya da daire bulmanız için birçok yer vardır. Kiralık oda fiyatları 500 ile 650 Euro arası, kiralık daire fiyatları 800 ile 1000 Euro arasında değişmektedir.

Milano’da Yaşam

Lombardiya bölgesinin merkezi olan Milano, Avrupa Birliği’nin en dinamik ve renkli şehirlerinden biridir. İtalya’nın önde gelen araştırma ve geliştirme yatırımları ve teknolojik yeniliklere olan bağlılığıyla ulusal ekonomide bir liderdir. İtalya’nın kuzeyindeki merkezi konumu sayesinde dünyaca ünlü yerlere erişimi vardır.

Milano‘da okumak ve yaşamak heyecan verici bir tecrübedir. Milano, bilim, finans, moda, tasarım, yayıncılık, tiyatro, müzik, yemek ve uluslararası ticaretiyle dünyaca ünlüdür. Ayrıca hayat dolu bir şehir olduğundan birçok kültürel ve sportif fırsat da sunuyor. Bu kadar çeşitli aktivitelerin olmasının yanı sıra diğer İtalya şehirleriyle karşılaştırılınca daha pahalı bir yerdir.

Sıralamalar

 • Dünya’da 3205. sıradadır.
 • İtalya’da 74. sıradadır.

IULM Üniversitesi Lisans Programları

 • Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler (İngilizce)
 • Tercümanlık ve İletişim
 • İletişim, Medya ve Reklamcılık
 • Sanat, Medya ve Kültürel Etkinlikler
 • Moda ve Yaratıcı Endüstriler
 • Turizm, İşletme ve Kültür

Yüksek Lisans Programları

 • Stratejik İletişim (İngilizce)
 • Ağırlama ve Turizm İşletmeciliği (İngilizce)
 • Özel Çeviri ve Konferans Çevirmenliği
 • Pazarlama, Tüketim ve İletişim
 • Televizyon, Sinema ve Yeni Medya
 • Sanat, Kıymetlendirme ve Pazar

Ücretler ve Burs Olanakları

 • Lisans eğitimi: 3.500-8.400 Euro
 • Yüksek lisans eğitimi: 4.400-9.800 Euro

Kabul Şartları

 • Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimi veya bir üniversitenin ilk yılını tamamlamak.
 • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında barajı geçmek.
 • İngilizce eğitim almak isteyenler için sözlü mülakat yeterli ise bu mülakatı geçmek ya da TOEFL/IELTS sahibi olmak.
 • İtalyanca eğitim almak isteyenler için konsolosluğun öngördüğü İtalyanca seviyesine gelmek.
 • Ayrıca kendi sınavını yapan üniversitelerde bu sınavdan başarılı bir puan almak.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?