Üniversiteler

Humanitas Üniversitesi

Humanitas Üniversitesi (Università Humanitas)

Humanitas Üniversitesi logoHunimed olarak da bilinen Humanitas Üniversitesi, tıp bilimlerine adanmış bir İtalyan özel üniversitesidir. Kampüs, Milano şehrinin bir parçası olan Rozzano bölgesinde bulunmaktadır ve Humanitas Araştırma Hastanesi Kampüsü içinde yer almaktadır. Okul, 20 Haziran 2014 tarihinde İtalyan Eğitim Bakanı tarafından imzalanan bir kararname ile kurulmuş ve yasal olarak tanınmıştır.

Tüm programları, öğrencilerinin belirli mesleki yeterliliklerin yanı sıra eleştirel ve özerk düşünme becerilerini geliştirmelerini sağlamak için teori ile uygulamayı dikkatli bir şekilde dengeleyen aktif öğrenme konseptinden ilham almaktadır.

Humanitas Üniversitesi, öğrencilerini İtalya’da veya yurtdışında klinik ve araştırma alanlarında gelişmeye hazırlar. Humanitas Üniversitesi’ndeki tüm programlar uluslararası ve teşvik edici bir ortam çerçeveler. Öğrencilerinin kişisel ve profesyonel gelişimini desteklemeye çalışmak ve işbirliği, merak ve sorumluluk ruhunu beslemeye inanmaktadır. Bugün Humanitas Üniversitesi lisans ve lisansüstü öğrencileri arasında 2000 kişiyi ağırlamaktadır.

Humanitas Üniversitesi, İngilizce öğretilen tıp alanında altı yıllık bir program sunmaktadır. Ayrıca, İtalyanca olarak öğretilen hemşirelikte üç yıllık bir program ve fizyoterapi alanında üç yıllık bir program sağlar. Uzmanlık okulu derecesi programlarının bir parçası olarak, üniversite 11 program sunmaktadır.

Humanitas Üniversitesi’nin misyonu, en son teknolojiye sahip etkileşimli öğretim yöntemleri ve klinik ve araştırma topluluğu ile yakın entegrasyon yoluyla küresel düşünen sağlık uzmanları yetiştirmektir

 

Humanitas, İtalya’dan ve dünyanın her yerinden gençleri kendine çekiyor ve benzersiz bir eğitim türüne katılma fırsatı sunmaktadır. Doktorların, hemşirelerin, fizyoterapistlerin ve gelecekteki bilimsel, teknolojik ve sosyal değişimlerle başa çıkabilecek araştırmacıların eğitimi için uluslararası bir merkezdir.

Hastane, araştırma laboratuvarları ve üniversite arasındaki yakın entegrasyon, sağlık uzmanlarının hastalarla yakın çalışarak deneyim kazanmaları ve aynı zamanda bilimsel araştırmanın gerektirdiği metodolojiyi ve titizliği elde etmeleri için gerekli koşulları yaratır. Simülasyon, tıp eğitiminde de temel bir rol oynar – öğrencilerin, öğretmenlerin gözetiminde güvenli ve kontrollü bir ortamda öğrenebilecekleri yerdir.

Kampüs ve Barınma

Humanitas Üniversitesi, hastane içinde, hastanenin yanında inşa edilmiştir. Tüm öğretmenler özel olarak eğitilmiştir ve hastanede tıp doktoru veya hemşire olarak çalışır. Tüm kampüs tesisleri hastane alanı içinde yer almaktadır.

Humanitas Üniversitesi, Milano’daki kendi kampüsü olan tek İngilizce tıp okuludur ve üniversite, hastane ve araştırma merkezinden sadece birkaç adım ötede öğrenci konaklama imkanı sunar.

Mario Luzzatto Öğrenci Evi, adını uluslararası tanınmış bir yönetici, sanatçı ve hayırsever olan Mario Luzzatto’dan almıştır. Eylül 2018’de açılan öğrenci konaklama yeri üniversite kampüsünde yer almaktadır. Öğrenciler tüm ortak alanları özgürce kullanabilirler: çalışma salonu, spor salonu, spor alanları, TV odaları, çamaşır odaları, ortak mutfak alanları, kafeterya ve yemek hizmetleri. Ek hizmetler, öğrencileri çalışmalarında desteklemek için eğitim ve çalışma desteği, dil kursları, eğlence etkinlikleri ve sosyal etkinlikleri içerir.

Onun dışında kendi imkanlarınızla da kiralık oda ya da daire bulmanız için birçok yer vardır. Kiralık oda fiyatları 500 ile 650 Euro arası, kiralık daire fiyatları 800 ile 1000 Euro arasında değişmektedir.

Milano’da Yaşam

Lombardiya bölgesinin merkezi olan Milano, Avrupa Birliği’nin en dinamik ve renkli şehirlerinden biridir. İtalya’nın önde gelen araştırma ve geliştirme yatırımları ve teknolojik yeniliklere olan bağlılığıyla ulusal ekonomide bir liderdir. İtalya’nın kuzeyindeki merkezi konumu sayesinde dünyaca ünlü yerlere erişimi vardır.

Milano’da okumak ve Milano’da yaşamak heyecan verici bir tecrübedir. Milano, bilim, finans, moda, tasarım, yayıncılık, tiyatro, müzik, yemek ve uluslararası ticaretiyle dünyaca ünlüdür.

Ayrıca hayat dolu bir şehir olduğundan birçok kültürel ve sportif fırsat da sunuyor. Bu kadar çeşitli aktivitelerin olmasının yanı sıra diğer İtalya şehirleriyle karşılaştırılınca daha pahalı bir yerdir.

Sıralamalar

 • Dünyada 601. sırada.
 • İtalya’da 65. sırada.

Lisans Programları

 • Tıp (İngilizce)
 • Tıp ve Biyomedikal Mühendislik (İngilizce)
 • Hemşirelik
 • Fizyoterapi

Ücretler ve Burs Olanakları

 • Lisans eğitimi: 3.500-20.000 Euro

(Aile geliri ve başarıya göre okul, burs verebilmektedir)

Kabul Şartları

 • Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimi veya bir üniversitenin ilk yılını tamamlamak.
 • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında barajı geçmek.
 • İngilizce eğitim almak isteyenler için sözlü mülakat yeterli ise bu mülakatı geçmek ya da TOEFL/IELTS sahibi olmak.
 • İtalyanca eğitim almak isteyenler için konsolosluğun öngördüğü İtalyanca seviyesine gelmek.
 • Okulun yaptığı kendi sınavında başarılı olmak.
 • Tıp bölümünü seçmek isteyen öğrencilerin okulun kendi yaptığı giriş sınavına girmesi ve başarlı olması gerekmektedir.

Tıp Bölümüne Girişi Sınavı Detayları

 • Tıp bölümüne giriş sınavı 11 Şubat 2021 tarihinde farklı saatlerde iki oturum şeklinde yapılacaktır.
 • Sınav kaydı 16 Kasım 2020-3 Şubat 2021 tarihleri arasında online olarak yapılmaktadır.
 • Sınav ücreti 165 Euro’dur.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?