Üniversiteler

San Raffaele Üniversitesi

San Raffaele Üniversitesi (Università Vita-Salute San Raffaele)

San Raffaele Üniversitesi logoSan Raffaele Üniversitesi, İtalya’nın en kalabalık ve uluslararası şehri olan Milano’da bulunan canlı ve ünlü bir üniversitedir. 1996 yılında kurulmuş, kar amacı gütmeyen özel bir kuruluştur.

San Raffaele Üniversitesi’nin misyonu “Quid est homo? (İnsan nedir?)” sorusuna cevap vermektir. İnsan türünün biyolojik, psikolojik ve ruhsal olarak benzersiz olduğuna şiddetle inanarak, bu üç fakülteden ilerlemektedir.

Hümanist tıbbın öğretilmesi ve uygulanması, San Raffaele’nin misyonunun merkezinde yer almaktadır. Çok iyi bir birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısı olarak tanınmaktadır ve dünyanın her yerinden hastaları, öğretim görevlilerini ve öğrencileri çekmektedir.

 

San Raffaele Üniversitesi kampüsü artık bir Tıp Fakültesi, Psikoloji Okulu ve Felsefe Okulu, uluslararası olarak tanınan bir Araştırma Enstitüsü ve eşsiz bir etkileşime sahip bir Bilim Parkı içermektedir. Üniversite, İtalya’nın önde gelen hastane grubu olan San Donato Grubu’nun 1.400 yataklı bir parçası olan San Raffaele Hastanesi’ne bağlıdır ve bünyesinde 26 tıp uzmanlık okulu bulunmaktadır.

San Raffaele Koleji ve Üniversitesi, temelde, öğrencilerin nöroloji, beyin cerrahisi, diyabetoloji, moleküler biyoloji ve AIDS çalışmaları da dahil olmak üzere birçok araştırma alanındaki temel araştırma laboratuvarlarına katıldıkları, uluslararası üne sahip bir araştırma hastanesi yapısının bir ürünü olarak doğmuştur. O zamandan beri Bilişsel Bilim ve Felsefe araştırma alanlarını içerecek şekilde genişlemiştir. Bu üniversitede incelenen konular arasında klinik konuların yanı sıra: bilim felsefesi, algı, biyodilbilim, üretken gramer ve vizyon bulunmaktadır. San Raffaele Üniversitesi özel bir üniversitedir, ancak orada eğitim veren tüm profesörler, devlet üniversitesi profesörleriyle aynı statüye sahiptir ve Milano’daki Cattolica Üniversitesi veya Bocconi Üniversitesi gibi ülkedeki diğer tüm üniversite profesörleri ile ulusal bir seçime tabi tutulmuşlardır.

San Raffaele Üniversitesi Felsefe Kütüphanesi, çoğunlukla orijinal dilde klasik felsefi metinlerden ve elektronik ve basılı formatta 50’den fazla felsefe dergisine abonelikten oluşur. Kont Andrea Emo, 19. yüzyılın önde gelen İtalyan filozoflarının birçok ilk baskısı da dahil olmak üzere edebi ve felsefi konularda özel kütüphanesini bağışladı. Antik Felsefe Tarihi Profesörü Giovanni Reale tarafından bağışlanan Reale Fonu, 2.300 orijinal felsefi eserden ve antik felsefe ve erken Hıristiyan yazarlara ilişkin eleştirel çalışmalardan oluşmaktadır. Biyomedikal kütüphanesi, San Raffaele Hastanesi’nin bir parçası olarak 1970’lerin sonunda San Raffaele Kütüphanesi olarak ortaya çıktı.

Giriş sınavları, başvuru açılış ve kapanış tarihleri, kayıt belgeleri ve son tarihler, ücretler vb. İle ilgili tüm bilgileri gösteren özel yarışma çağrıları ile düzenlenir. Her derece programının kendine özgü yarışma çağrısı ve sınav tarihleri ve son tarihleri vardır. Genel olarak, bir lisans programına kayıt olmanın asgari şartı, bir lise diplomasına ve en az 12 yıllık eğitime sahip olmaktır. Lise müfredatının türüne göre ek gereksinimler ortaya çıkabilir.

Mükemmellik her zaman üniversiteye rehberlik etmiş ve öğretim kadrosu ile öğrenciler arasında harika bir çalışma ilişkisini garanti etmek için sıkı giriş sınavlarının ardından kabul edilen sınırlı sayıda öğrenciyi seçilmesine yol açmıştır. Ders programı, öğrencilerin sınavları tekrar etme olgusunu ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmıştır. Teorik derslere ve pratik alıştırmalara katılmak zorunludur.

Bunların hepsi, kişiselleştirilmiş müfredat, yakın bir öğrenci-öğretmen diyaloğu, kişinin kendi alanını analiz etme ve başkalarına özen gösterme becerisinin geliştirilmesi, güncel kalma alışkanlığı ile öğrencilerin bütünsel büyümesini teşvik etmeyi amaçlayan bir ortamda gerçekleşir.

San Raffaele Üniversitesi Kampüs ve Barınma

San Raffaele Üniversitesi, sadece aynı anda eğitim almak ve öğretmek için bir alan sunmakla kalmaz: öğrenciler ayrıca kampüsü yaşama fırsatına da sahiptir.

San Raffaele Üniversite Kampüsü, öğrenciler için bir topluluktur: işlevsel konutlar, kültürel öneriler, spor etkinlikleri, dayanışma ve bağlılık fırsatları. Kampüste yaşamak, öğrencilere uyacak şekilde alanların ve hizmetlerin oluşturulduğu bir topluluğun parçası olmak demektir: ilgi uyandırmak, tutkuları geliştirmek, eksiksiz bir eğitim ve insan deneyimlerini teşvik ederek büyümek.

San Raffaele Üniversitesi kampüs ortamı, öğrencinin merkeze almak ve yetenekleri ile potansiyellerinin değerlendirilmesi üzerine inşa edilmiştir. San Raffaele Üniversitesi’ne kayıtlı öğrencilerin kalabileceği iki yurt vardır: Cascina Melghera yurdu ve Cassinella yurdu, her ikisi de üniversiteye kolay erişim mesafesindedir. Mevcut konaklama tipi özel banyolu tek kişilik odalardan oluşmaktadır. Bunlar yıllık bir yarışma yoluyla atanır.

Onun dışında kendi imkanlarınızla da kiralık oda ya da daire bulmanız için birçok yer vardır. Kiralık oda fiyatları 500 ile 650 Euro arası, kiralık daire fiyatları 800 ile 1000 Euro arasında değişmektedir.

Milano’da Yaşam

Lombardiya bölgesinin merkezi olan Milano, Avrupa Birliği’nin en dinamik ve renkli şehirlerinden biridir. İtalya’nın önde gelen araştırma ve geliştirme yatırımları ve teknolojik yeniliklere olan bağlılığıyla ulusal ekonomide bir liderdir. İtalya’nın kuzeyindeki merkezi konumu sayesinde dünyaca ünlü yerlere erişimi vardır.

Milano’da okumak ve Milano’da yaşamak heyecan verici bir tecrübedir. Milano, bilim, finans, moda, tasarım, yayıncılık, tiyatro, müzik, yemek ve uluslararası ticaretiyle dünyaca ünlüdür.

Ayrıca hayat dolu bir şehir olduğundan birçok kültürel ve sportif fırsat da sunuyor. Bu kadar çeşitli aktivitelerin olmasının yanı sıra diğer İtalya şehirleriyle karşılaştırılınca daha pahalı bir yerdir.

Sıralamalar

 • Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi’ne göre 392. sırada.
 • İtalya’da 19. sırada.
 • 2020 Dünya Üniversite Sıralaması’nın makalesine göre İtalya’da 1.sırada.
 • 2019 Genç Üniversite Sıralaması’na göre dünyada 23.sırada.
 • Censis, Devlet Olmayan Üniversiteler Sıralaması’na göre İtalya’da tıp alanında en iyi yüksek lisans eğitimine sahip.

Lisans Programları

 • Tıp (İngilizce)
 • Felsefe
 • Fizyoterapi
 • Hemşirelik
 • Diş Hekimliği

Yüksek Lisans Programları

 • Politika, Felsefe ve Halkla İlişkiler (İngilizce)
 • Biyoteknoloji ve Medikal Biyoloji (İngilizce)
 • Sağlık İletişimde Bilişsel Psikoloji (İngilizce)
 • Psikoloji
 • Çağdaş Dünya Tarihi

Ücretler

 • Lisans eğitimi: 20.000 Euro
 • Yüksek lisans eğitimi: 7.640-14.710 Euro

Kabul Şartları

 • Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimi veya bir üniversitenin ilk yılını tamamlamak.
 • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında barajı geçmek.
 • İtalyanca eğitim almak isteyenler için konsolosluğun öngördüğü İtalyanca seviyesine gelmek.
 • Tıp bölümünü seçmek isteyen öğrencilerin okulun kendi yaptığı giriş sınavına girmesi ve başarılı olması gerekmektedir
 • İngilizce eğitim almak isteyenler için sözlü mülakat yeterli ise bu mülakatı geçmek ya da TOEFL/IELTS sahibi olmak.

Tıp Bölümü Giriş Sınavı Detayları

 • Tıp bölümüne giriş sınavı genellikle Mart ayında yapılır, 2021 senesi için daha kesin bir tarih açıklanmadı.
 • Sınav kaydı online yapılır ve süresi Ocak-Mart arasıdır.
 • Sınav ücreti 170 Euro’dur.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?