Eğitim

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’ni Seçmek İçin 10 Neden

Venedik Ca'Foscari Üniversitesi'ni Seçmek İçin 10 Neden

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’ni seçmeniz için 10 nedeni sizler için derledik.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’ni Seçmek İçin 10 Neden

  • Farklı eğitim alanlarına ayrılmış 40 lisans ve yüksek lisans programları arasından seçim yapabilirsiniz: Ekonomi ve İşletme, Sanat ve Beşeri Bilimler, Kamu Politikaları ve Sosyal Değişim, Uluslararası Çalışmalar ve Küreselleşme, Kültürel Mirasın Korunması ve Yönetimi.

Venedik Ca'Foscari

  • Ca’ Foscari Üniversitesi, paha biçilmez sanatsal ve kültürel mirası ile eşi benzeri olmayan kozmopolit bir şehir olan Venedik’in tam kalbinde yer alır. Uluslararası profesörler ve öğrencilerden oluşan canlı topluluğu, İngilizce programları, çift ve ortak diploma programları ve staj için yüzlerce uluslararası ortaklık ile dünyaya açığız. Ca ’Foscari öğrencilerinin % 24,8’i yurtdışında bir tür akredite eğitim deneyimi yaşamıştır, bu da ulusal ortalamanın iki katından fazladır. (Kaynak: Almalaurea 2020)

venedik ca foscari 2

  • Başarılı öğrenciler, mali yardım, burslar ve öğrenci iş birliği fırsatları gibi çok sayıda destekten yararlanabilir.
  • Kültürel etkinlikler ve spor girişimleriyle dolu, zenginleştirici ve teşvik edici bir üniversite hayatı yaşamanıza olanak sağlar.
  • Yüksek başarılı öğrencilere üniversitenin Uluslararası Koleji’ne katılma ve San Servolo Adası’ndaki özel bir konutta kira ödemeden yaşama şansı verilir.

San Servolo Adası

  • Ca’ Foscari Üniversitesi’nde, sunulan çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programlarını, okulun kariyer hizmeti tarafından sağlanan birçok staj fırsatından biriyle birleştirerek gelecekteki profesyonel kariyerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ca’ Foscari öğrencilerinin %81,9’u, %59,9 ulusal ortalama ile karşılaştırıldığında, bir veya daha fazla akredite staj gerçekleştirmiştir.
  • Tamamlayıcı ve disiplinler arası bir çalışma yolu olan bir yan dal seçerek veya Kontaminasyon Laboratuvarı gibi birçok yenilikçi atölyesinden birine katılarak eğitiminizi genişletebilirsiniz.
  • Ca’ Foscari Üniversitesi her zaman öğrencilerinin hizmetindedir: online kayıt prosedürleri, daha verimli öğrenmenize yardımcı olacak bir özel ders hizmeti, yalnızca fiziksel veya öğrenme engelli öğrencilere yönelik hizmetler, üniversite kütüphaneleri, ücretsiz İtalyanca dil kursları ve yeni sosyal beceriler geliştirmenize yardımcı olacak merkezleri bulunur.

Venedik Ca Foscari 3

  • QS Dünya Üniversite Sıralaması’na göre, Ca’ Foscari Üniversitesi “Modern Dillerin Öğretimi”alanında tüm dünyada en iyi 100 üniversite ve “Tarih” alanında en iyi 150 üniversite arasındadır. Ayrıca “Coğrafya” ve “Dilbilim” alanlarında ilk 200, “Muhasebe ve Finans” ve “Ekonomi ile Ekonometri” alanlarında da ilk 250 üniversite arasında bulunur. Mezun olduktan bir yıl sonra, eski yüksek lisans öğrencilerinin % 81,8’i iş buldu (% 10 ulusal ortalamanın üzerinde). Mezun olduktan beş yıl sonra, eski Ca’ Foscari Üniversitesi öğrencilerinin % 90,3’ü işe alınmıştır (Kaynak: Almalaurea 2020). ANVUR’a göre, araştırma kalitesi açısından İtalya’daki üçüncü devlet üniversitesidir. Ayrıca, Marie Curie Bireysel Bursları için de Avrupa’da dördüncü olmuştur. 8 Ca’ Foscari departmanından 5’i, araştırma projelerinin kalitesi için önemli ulusal fonlar alarak “Mükemmellik Departmanı” unvanına layık görülmüştür.

venedik ca foscari 4

  • Okulun “Karşılama Birimi”, İtalya’da kaldığınız süre boyunca ve üniversite hayatınız boyunca her türlü ihtiyaçla ilgili bilgi, tavsiye ve destek sağlamak için özellikle yabancı öğrencilere adanmıştır: kayıt, vize talebi, ikamet izni, vergi kodu, SSN ve INPS kaydı ve çok daha fazlası hakkında yardımcı olmaktadır.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?