Eğitim

Parma Üniversitesinde İngilizce Tıp Eğitimi

Parma Üniversitesi’nde İngilizce tıp eğitimi başlıyor

Parma Üniversitesi’nde İngilizce tıp eğitimi 2021-2022 akademik yılı için mümkün. Emilia-Romagna bölgesinde yer alan Parma şehriyle aynı ismi taşıyan Parma Üniversitesi, bu akademik yılda İngilizce tıp eğitimi vermeye başlayacak.

1117 yılında kurulan Parma Üniversitesi, sunduğu eğitim, barınma, spor tesisleri, sunduğu burs programı ve akademik tesisleri ile hem yurt içinden hem yurt dışında her yıl binlerce öğrenciyi karşılamaktadır. 2021 – 2022 akademik yılında İngilizce tıp eğitimi vermeye başlayacak olan değerli İtalyan üniversitesi, öğrencilerini seçerken akademik kayıtlarına ve notlarına bakan seçici bir kabul politikasını izler.

Parma Üniversitesi’nde İngilizce tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler, diğer üniversitelerle aynı sistemle yani IMAT sınavı ile kabul verecek. Üniversitenin 60 Avrupa vatandaşı, 40 yabancı öğrenci olacak şekilde İngilizce tıp eğitimi için toplamda 100 kişilik kontenjanı bulunmaktadır.

Parma Üniversitesi’nin senelik ücreti 150 ile 2.100 Euro arasında değişmektedir. Öğrencinin ödeyeceği ücret yıllık aile gelirine göre belirlenmektedir. Ayrıca öğrencilerin burs programlarından yararlanabilmektedir.

İtalya’da İngilizce tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin IMAT sınavında başarılı olmaları gerekmektedir. IMAT sınavında katılımcılara biyoloji, kimya, fizik, matematik, mantık, mantıksal akıl yürütme ve genel kültür soruları sorulur. Sınav her sene Eylül ayında gerçekleşmekle birlikte 2021 yılında 9 Eylül’de yapılacaktır.

Pisa Edu olarak IMAT’e girecek olan öğrencilerimize her konuda destek olmaktayız. İtalya’da tıp eğitimi ve diğer programlar için danışmanlık, özel ders ve kurslarla ilgili detaylar için aşağıdaki telefon numaralarından veya email üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?