Üniversiteler

SHG MILANO – Uluslararası Otel Turizm İşletmeciliği Okulu

SHG MILANO - Uluslararası Otel Turizm İşletmeciliği Okulu (SHG MILANO - Scuola Internazionale in Gestione del Turismo Alberghiero)

shg milano logoSHG Milano, aslen İsviçre’de kurulmuş olup ayrıca Milano’da bulunan özel bir üniversitedir.

Öğrencileri dünyanın her yerinden iş tecrübesi olsun ya da olmasın gelmektedir. Okulda kullanılan günlük dil İngilizcedir. Her yıl her program için kampüsünde 6 aylık yoğun kurslar vermekte ve 6 aylık da ücretli staj sağlamaktadır. Teorik ve çalışma deneyimlerinin bir karışımını sunmaktadır.

SHG Swiss Hospitality Group, otelcilik ve işletme alanında uzmanlaşmış bir gruptur, bu nedenle dünyanın her yerinden gelen öğrencilere otel işletmeciliği ve işletmeciliği öğretmek için birkaç okulu bulunmaktadır.

Her okul, yönetici olmak isteyen lisans ve yüksek lisans öğrencileri içindir. Programların fiyatları ve süreleri, okuldan alana göre farklılık göstermektedir, ancak SHG, okulu olduğu her ülkede iş ve konaklama alanında en iyi eğitim kalitesini sunmayı amaçlamaktadır.

Eğitim aldığınız sürede tek bir okulda kalmak yerine, SHG okullarının bulunduğu başka ülkelerde de eğitim alma şansı sunulmaktadır

Kampüs ve Barınma

SHG Milano, Milano’nun Piazza Luigi di Savoia’daki merkez istasyonuna sadece bir birkaç adım uzaklıktadır. Aynı zamanda iki metro durağına ve diğer birçok toplu taşıma (tren, otobüs, tramvay vb) araçlarına yakındır.

SHG Milano’nun çevresinde öğrenciler restoranlar, kafeler, mağazalar ve hatta süpermarketler bulabilirler. Kampüsü moderndir ve projeksiyon aletleri, wifi ve klima ile gerekli donanıma sahiptir. Ayrıca öğrencilere molalar için sınırsız kahve, diğer içecekler ve küçük atıştırmalıklar sunmaktadır.

Milano’da aylık kiralık oda ya da daire bulmanız için birçok yer vardır. Kiralık oda fiyatları 500 ile 650 Euro arası, kiralık daire fiyatları 800 ile 1000 Euro arasında değişmektedir.

Milano’da Yaşam

Lombardiya bölgesinin merkezi olan Milano, Avrupa Birliği’nin en dinamik ve renkli şehirlerinden biridir. İtalya’nın önde gelen araştırma ve geliştirme yatırımları ve teknolojik yeniliklere olan bağlılığıyla ulusal ekonomide bir liderdir. İtalya’nın kuzeyindeki merkezi konumu sayesinde dünyaca ünlü yerlere erişimi vardır.

SHG Milano’da okumak ve Milano’da yaşamak heyecan verici bir tecrübedir. Milano, bilim, finans, moda, tasarım, yayıncılık, tiyatro, müzik, yemek ve uluslararası ticaretiyle dünyaca ünlüdür.

Ayrıca hayat dolu bir şehir olduğundan birçok kültürel ve sportif fırsat da sunuyor. Bu kadar çeşitli aktivitelerin olmasının yanı sıra diğer İtalya şehirleriyle karşılaştırılınca daha pahalı bir yerdir.

SHG Milano Lisans Programları

 • Uluslararası İşletme (İngilizce)
 • İtalyan Gastronomisi (İngilizce)
 • Uluslararası Konaklama Yönetimi (İngilizce)

Yüksek Lisans Programları

 • Uluslararası İşletme (İngilizce)
 • İtalyan Gastronomisi (İngilizce)
 • Uluslararası Konaklama Yönetimi (İngilizce)

Ücretler ve Burs Olanakları

 • Lisans eğitimi: 8.900 Euro
 • Yüksek lisans eğitimi: 9.500 Euro

Kabul Şartları

 • Başvuru formunu doldurmak.
 • Motivasyon mektubu (en az 500 kelime).
 • Mülakat (kabul görevlilerinden biriyle Skype veya yüz yüze)
 • Lise diploması.
 • Herhangi bir kurumdan lisans derecesi (yüksek lisans için)

Detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 216 414 24 15 ve +90 532 384 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya kadikoy@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?